AFC UTA Arad - AFC Botoşani 0-0. Liga rumuńska - 24. kolejka Ligi I

W meczu 24. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 22 lutego, drużyna AFC UTA Arad zremisowała z Botoşani 0-0. Spotkanie odbyło się na Stadionul Francisc von Neuman.

W  meczu 24. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 22 lutego, drużyna AFC UTA Arad zremisowała  z Botoşani  0-0. Spotkanie odbyło się na Stadionul Francisc von Neuman.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki AFC UTA Arad.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Botoşani wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreia Tîrcoveanu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić David-Marian Croitoru.

W 22. minucie Cristian Albu został zmieniony przez Florina Iliego. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Andreiowi Tîrcoveanu z zespołu gości. Była to 40. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka AFC UTA Arad wyszła w zmienionym składzie, za Adriana Horę wszedł Albert Voinea. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AFC UTA Arad: Florinowi Iliemu w 56. i Albertowi Voinei w 63. minucie.

Po chwili trener AFC UTA Arad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Valentin Buhăcianu, a murawę opuścił Liviu Antal. Między 72. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom AFC UTA Arad, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół AFC UTA Arad zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie CS Gaz Metan Mediaş. Natomiast w niedzielę Steaua Bukareszt zagra z drużyną Botoşani na jej terenie.