AFC UTA Arad - ACSM Politehnica Iași 1-2 (0-2). Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I

W spotkaniu 7. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 9 maja, zespół AFC UTA Arad przegrał z CSM Politehnica 1-2 (0-2). Starcie odbyło się na Stadionul Francisc von Neuman.

7. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-09 13:00 | Stadion: Stadionul Francisc von Neuman | Arbiter: Marcel Bîrsan
D. Popadiuc 32'

Już w pierwszych minutach drużyna AFC UTA Arad próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSM Politehnica w 28. minucie spotkania, gdy Juan Passaglia zdobył pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CSM Politehnica w 32. minucie spotkania, gdy Doru Popadiuc strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Evgeni Shlyakov z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener AFC UTA Arad wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cipriana Rusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić David Miculescu. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. Na drugą połowę drużyna AFC UTA Arad wyszła w zmienionym składzie, za Valentina Buhăcianu wszedł Liviu Antal.

W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Ștefanowi Canie z CSM Politehnica.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Hora. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Evgeni Shlyakov.

W 66. minucie za Denisa Rusu wszedł Adrian Tabarcea. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce AFC UTA Arad doszło do zmiany. Sorin Bustea wszedł za Adriana Horę. Chwilę później trener CSM Politehnica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Francisc Cristea, a murawę opuścił Doru Popadiuc.

Zespołowi AFC UTA Arad zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny CSM Politehnica.

Nikolaos Baxevanos
45′ Evgeni Shlyakov
Răzvan Philippe Onea
46′ David Raul Miculescu
Pablo Leonel Gaitán
Roger Junio Rodrigues Figueira
Luís Carlos Almada Soares
66′ Denis Alex Rusu
Doru Popadiuc  32′ (k.) 72′
Modestas Vorobjovas
Juan Pablo Passaglia  28′
 65′ 71′ Adrian Ioan Hora
Floriano Vanzo
46′ Valentin Buhăcianu
Antonio Mihai Stan
71′ Sorin Cristian Bustea
Alexandru Iulian Zaharia
Neluț Stelian Roșu

46′ Liviu Antal

46′ Ciprian Rus

66′ Adrian Tabarcea Petre

Przewaga jedenastki AFC UTA Arad w posiadaniu piłki była ogromna (100 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół CSM Politehnica w drugiej połowie wymienił jednego gracza.

1
2
2
4
2
4

Już w najbliższą sobotę drużyna CSM Politehnica zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie AFC Hermannstadt Sibiu. Natomiast 16 maja CS Gaz Metan Mediaş zagra z drużyną AFC UTA Arad na jej terenie.