AFC Sibiu - Sepsi 1-2 (1-1). Liga rumuńska - 25. kolejka Ligi I

28 lutego na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş odbyło się starcie 25. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami AFC Sibiu i Sepsi. Mecz zakończył się zwycięstwem Sepsi 2-1.

25. kolejka Rumunia - Liga I
2021-02-28 17:00 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Arbiter: Marcel Bîrsan
G. Vașvari 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka AFC Sibiu wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie kartkę dostał Rachid Bouhenna, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sepsi w 12. minucie spotkania, gdy Cătălin Golofca zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 25. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dražen Bagarić. Asystę zaliczył Petrișor Petrescu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sepsi: Răzvanowi Tincu w 27. i Pavolowi Szafrance w 30. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę jedenastka Sepsi wyszła w zmienionym składzie, za Claudiu Petrilę wszedł Nándor Károly. W 56. minucie arbiter przyznał kartkę Andreiowi Sînteanowi z drużyny gospodarzy.

W 61. minucie Eder González został zmieniony przez Gabriela Vaszvariego. W tej samej minucie w zespole Sepsi doszło do zmiany. Marius Ștefănescu wszedł za Andresa Dumitrescu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sepsi w 65. minucie spotkania, gdy Gabriel Vaszvari strzelił z karnego drugiego gola. Trener AFC Sibiu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gorana Karanovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Andrei Sîntean.

W 71. minucie w jedenastce AFC Sibiu doszło do zmiany. Bright Addae wszedł za Petrișora Petrescu. Chwilę później trener Sepsi postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Anassa Achahbara wszedł Branislav Ninaj, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W 77. minucie Cătălin Golofca został zmieniony przez Adnana Aganovicia, co miało wzmocnić drużynę Sepsi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Răzvana Dâlbeę na Claudiu Belu-Iordache'a oraz Dražena Bagaricia na Billala Sebaihiego.

Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom AFC Sibiu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Rachid Ahmed Bouhenna6′
90′ Ionuț Stoica
Bogdan Alexandru Mitrea
Raul Marian Opruț
Andres Mihai Dumitrescu61′
86′ Răzvan Adrian Dâlbea
Eder González Tortella61′
71′ Petrișor Ionuț Petrescu
Cătălin Gheorghiță Golofca  12′ 77′
88′ Aias Aosman
Răzvan Tincu27′
David Mayoral Lastras
Claudiu Adrian Mihai Petrila46′
56′ 71′ Andrei Sîntean Mezin
Pavol Szafranko30′
 25′ 86′ Dražen Bagarić
Anass Achahbar72′
Ionuț Alin Pop
Jesús Fernández Collado
86′ Claudiu Belu-Iordache
Radoslav Bonchev Dimitrov
Ousmane Diarrassouba
Branislav Ninaj72′
Adrian Manuel Scarlatache
Adnan Aganović77′
71′ 90′ Bright Christopher Addae
Lóránd Levente Fülöp
86′ Billal Sebaihi
Florin Flavius Purece
Alexandru Ionuț Vodă
Marius Ștefănescu61′
Stanley Elbers
Gabriel Cristian Vaszvari61′  65′ (k.)
71′ 90′ Goran Karanović
Nándor Károly Tamás46′

Przewaga jedenastki AFC Sibiu w posiadaniu piłki była ogromna (100 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna AFC Sibiu w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

1
2
2
4
2
4

Już w najbliższy piątek drużyna Sepsi będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie CF Chindia Târgovişte. Natomiast w niedzielę FC Astra Ploeszti będzie rywalem zespołu AFC Sibiu w meczu, który odbędzie się w Giurgiu.