AFC Sibiu - ACS Campionii Fotbal Club Argeş 1-0 (0-0). Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I

W spotkaniu 9. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 19 maja, zespół AFC Sibiu wygrał z ACS-em Campionii Fotbal Club Argeş 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce.

9. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-19 17:30 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Arbiter: Marcel Bîrsan
AFC Hermannstadt Sibiu
ACS Campionii Fotbal Club Argeş
1
0
A. Scarlatache 68'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka AFC Sibiu wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Alexandru Oroian zastąpił Petrișora Petrescu.

Między 26. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener AFC Sibiu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dražena Bagaricia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Claudiu Belu-Iordache. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. Drugą połowę zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş rozpoczął w zmienionym składzie, za Roberta Grecu wszedł Jimmy De Jonghe.

W 47. minucie kartkę dostał Romário Pires, piłkarz AFC Sibiu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AFC Sibiu w 68. minucie spotkania, gdy Adrian Scarlatache zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Petrișor Petrescu.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş doszło do zmiany. Ruan wszedł za Mediopa Ndiayego. W tej samej minucie trener ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ionuţ Năstăsie, a murawę opuścił Antun Palić. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Costinela Tofana z ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş, a w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku Davida Mayorala z drużyny przeciwnej.

Grigore Ioan Turda26′
 68′ 43′ Adrian Manuel Scarlatache
Deian Boldor34′
Raul Marian Opruț
Nicolae Mușat
90′ Baba Alhassan
Derlis David Meza Colli
46′ Claudiu Belu-Iordache
Robert Ionuţ Grecu46′
9′ Alexandru Laurențiu Oroian
Cristian Cosmin Dumitru
47′ Romário Santos Pires
Georgian Honciu86′
90′ David Mayoral Lastras
Antun Palić74′
90′ Yazalde Gomes Pinto
Mediop Ndiaye74′
Ionuț Alin Pop
Flavius Dănuț Croitoru
Patricio Martín Matricardi
Jimmy De Jonghe46′
90′ Ionuț Stoica
Mihai Daniel Leca
76′ Bright Christopher Addae
Luka Marić
Aias Aosman
Mario Cristian Mitoi
9′ 76′ Petrișor Ionuț Petrescu
Ionuţ Năstăsie74′
Alexandru Ionuț Vodă
Alin Nicuşor Popa
90′ Ante Aralica
Cătălin Constantin Barbu86′
46′ Dražen Bagarić
Ruan Ribeiro Teles74′

Drużyna AFC Sibiu była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom AFC Sibiu, a w drugiej dwie. Zawodnicy ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Jedenastka AFC Sibiu wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w drugiej połowie wymienił czterech graczy.