AFC Botoşani - Steaua Bukareszt 1-3 (1-2). Liga rumuńska - 6. kolejka Ligi I

6 maja na Stadionul Municipal odbyło się spotkanie 6. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Botoşani i Steaua. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Steaua 3-1.

6. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-06 18:45 | Stadion: Stadionul Municipal | Arbiter: Adrian Viorel Cojocaru
O. Moruțan 15',73'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Steaua wygrała aż 14 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie arbiter pokazał kartkę Ulrichowi Melekemu z Botoşani.

Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Steaua pokazała swoją wyższość. W pierwszych minutach starcia na listę strzelców wpisał się Octavian Popescu. Asystę przy bramce zaliczył Olimpiu Moruțan.

W 14. minucie sędzia pokazał kartkę Christopherowi Braunowi, zawodnikowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Steaua w 15. minucie spotkania, gdy Olimpiu Moruțan strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Trener Botoşani wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mihaiego Romana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić David-Marian Croitoru. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. W 26. minucie kartkę dostał Dragoș Nedelcu, piłkarz Steaua.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 28. minucie gola kontaktowego strzelił Hervin Ongenda. Sytuację bramkową stworzył Christopher Braun.

W 34. minucie za Dragoșa Nedelcu wszedł Răzvan Oaidă. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Botoşani rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stefana Aškovskiego wszedł Andrei Tîrcoveanu. Także drużyna Steaua wyszła w zmienionym składzie, za Alexandru Buziuca wszedł Andrei Istrate. Między 50. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 73. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Olimpiu Moruțan ze Steaua. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alexandru Țigănașu z Botoşani, a w 78. minucie Ovidiu Popescu z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie trener Steaua postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ovidiu Perianu, a murawę opuścił Octavian Popescu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Andrei Tîrcoveanu z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Andrei Daniel Vlad
14′ Christopher Braun
Valentin Iulian Crețu
Andrei Chindriş
Iulian Lucian Cristea55′
3′ 84′ Ulrich Meleke
Denis Graţian Haruţ
76′ Alexandru Țigănașu
Risto Radunović
85′ Enriko Papa
Ovidiu Marian Popescu78′
 28′ Hervin Scicchitano Ongenda
Darius Dumitru Olaru88′
Jonathan Emanuel Rodríguez
Dragoș Ionuț Nedelcu26′ 34′
46′ Stefan Aškovski
Olimpiu Vasile Moruțan  15′ (k.), 73′ (k.) 59′
16′ David-Marian Croitoru
Alexandru Daniel Buziuc46′
81′ Realdo Fili
Octavian George Popescu  4′ 78′
Hidajet Hankič
Cătălin George Straton
85′ Andrei Alexandru Patache
Sorin Dănuț Șerban
Florin Constantin Plamada
Lucian Ionuț Filip
84′ Bogdan Racovițan
Răzvan Constantin Oaidă34′
81′ Eduard Marian Florescu
Ovidiu Ioan Perianu78′
Marian Târşa
Gabriel Bogdan Simion
46′ 90′ Andrei Costin Tîrcoveanu
Ionuț Daniel Vînă88′
Sekou Camara
Andrei Gabriel Istrate46′
16′ 50′ Mihai Roman
Adrian Romeo Niță

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Steaua przyznał cztery.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Steaua wymieniła czterech graczy.