AFC Botoşani - Steaua Bukareszt 0-2 (0-0). Liga rumuńska - 25. kolejka Ligi I

28 lutego na Stadionul Municipal odbył się pojedynek 25. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Botoşani i Steaua. Mecz zakończył się zwycięstwem Steaua 2-0.

D. Olaru 66'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Steaua wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu kartkę dostał Eduard Florescu, zawodnik gospodarzy.

Po chwili trener Botoşani postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 10. minucie na plac gry wszedł Mihai Roman, a murawę opuścił Alexandru-Simi Caia. W 15. minucie kartkę dostał Darius Dumitru z drużyny gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Botoşani wyszedł w zmienionym składzie, za Eduarda Florescu wszedł Realdo Fili. Także jedenastka Steaua wyszła w zmienionym składzie, za Denisa Haruţa wszedł Iulian Cristea. W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Enrikowi Papie, piłkarzowi Botoşani.

Dopiero w drugiej połowie Florin Tănase wywołał eksplozję radości wśród kibiców Steaua, strzelając gola w tej samej minucie spotkania. To już szesnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Olimpiu Moruțan.

W 58. minucie sędzia przyznał kartkę Florinelowi Comanowi z Steaua.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Steaua w 66. minucie spotkania, gdy Darius Dumitru zdobył drugą bramkę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Rista Radunovicia, zawodnika gości.

W 72. minucie za Octaviana Popescu wszedł Răzvan Oaidă. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy Botoşani: Andrei Patache, Stefan Aškovski, a na ich miejsce weszli Christopher Braun, Hamidou Keyta. Niedługo później trener Steaua postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Florinela Comana. Na boisko wszedł Ante Vukušić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 86. minucie sędzia pokazał kartkę Alinowi Şeroniemu z zespołu gospodarzy. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Botoşani doszło do zmiany. Youssef Toutouh wszedł za Mihaiego Romana. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Andrei Daniel Vlad
73′ Christopher Braun
Denis Graţian Haruţ46′
Andrei Chindriş
Ovidiu Marian Popescu
86′ Alin Ioan Şeroni
George Andrei Miron
Alexandru Țigănașu
Risto Radunović67′
55′ Enriko Papa
Olimpiu Vasile Moruțan
4′ 46′ Eduard Marian Florescu
Darius Dumitru Olaru  66′ 15′
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
Adrian Gheorghe Șut
10′ Alexandru-Simi Caia
Octavian George Popescu72′
Mahmoud Al Mawas
Florin Lucian Tănase  55′
73′ Hamidou Keyta
Florinel Teodor Coman58′ 85′
Eduard Adrian Pap
Cătălin George Straton
Marcel Holzmann
Valentin Iulian Crețu
73′ Andrei Alexandru Patache
Iulian Lucian Cristea46′
Florin Constantin Plamada
Ionuț Constantin Panțîru
Marian Târşa
Răzvan Constantin Oaidă72′
88′ Youssef Toutouh
Ovidiu Ioan Perianu
73′ Stefan Aškovski
Gabriel Bogdan Simion
46′ Realdo Fili
Ionuț Daniel Vînă
10′ 88′ Mihai Roman
Ante Vukušić85′

Jedenastka Steaua była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Botoşani, a w drugiej dwie. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Steaua w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Botoşani rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv. Natomiast 7 marca CS Gaz Metan Mediaş zagra z zespołem Steaua na jego terenie.