AFC Botoşani - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1 (1-0). Liga rumuńska - 5. kolejka Ligi I

W meczu 5. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 1 maja, zespół Botoşani wygrał z Sepsi 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionul Municipal.

A. Patache 54' (samob.)

Jedenastka Botoşani przed meczem zajmowała piąte miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Botoşani wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Botoşani nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sekou Camarę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alexandru-Simi Caia. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Botoşani w 15. minucie spotkania, gdy Hervin Ongenda zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Andrei Patache.

Trener Sepsi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 23. minucie na plac gry wszedł Adnan Aganović, a murawę opuścił Balázs Csiszér. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Botoşani: Hervinowi Ongendzie w 34. i Eduardowi Florescu w 38. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Botoşani.

Na drugą połowę jedenastka Sepsi wyszła w zmienionym składzie, za Lóránta Kovácsa, Bryana Nouviera weszli Anass Achahbar, Claudiu Petrila. Także w zespole Botoşani w czasie przerwy zaszły zmiany, za Christophera Brauna wszedł Realdo Fili.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie wynik na 2-0 podwyższył Realdo Fili. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Hervin Ongenda.

W 54. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Botoşani Andrei Patache. W 56. minucie Nicolae Păun został zastąpiony przez Branislava Ninaja.

Między 62. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Jedenastce Sepsi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Botoşani.

Roland Csaba Niczuly
46′ Christopher Braun
Lóránt Kovács46′
38′ Eduard Marian Florescu
Florin Bogdan Ștefan
85′ Jonathan Emanuel Rodríguez
Gabriel Cristian Vaszvari
54′ (samob.) 67′ Andrei Alexandru Patache
Bryan Jerome Gilbert Nouvier46′
12′ Alexandru-Simi Caia
Pavol Szafranko
 15′ 34′ 73′ Hervin Scicchitano Ongenda
Cătălin Gheorghiță Golofca81′
Hidajet Hankič
Jesús Fernández Collado
Bogdan Racovițan
Branislav Ninaj56′
67′ 69′ Alin Ioan Şeroni
Anass Achahbar46′ 77′
Andrei Costin Tîrcoveanu
Adnan Aganović23′
Stefan Aškovski
Boubacar Fofana
12′ 67′ Sekou Camara
Claudiu Adrian Mihai Petrila46′ 85′
46′  49′ 62′ Realdo Fili
Florin Flavius Purece
73′ Hamidou Keyta
Marius Ștefănescu81′
67′ Mihai Roman
Ioan Andrei Vasile Dumiter

Jedenastka Botoşani była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom Botoşani, a piłkarzom gości pokazał dwie.