AFC Botoşani - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-2 (0-1). Liga rumuńska - 27. kolejka Ligi I

W spotkaniu 27. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 15 marca, jedenastka Botoşani przegrała z Sepsi 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadionul Municipal.

27. kolejka Rumunia - Liga I
2021-03-15 16:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Arbiter: Andrei Florin Chivulete
N. Tamás 71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Botoşani wygrał aż pięć razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Sepsi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W dziewiątej minucie na plac gry wszedł Lóránd Fülöp, a murawę opuścił Balázs Csiszér.

A trener Botoşani wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mihaiego Romana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić David-Marian Croitoru. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jonathanowi Emanuelowi z jedenastki gospodarzy. Była to 40. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sepsi w 41. minucie spotkania, gdy Gabriel Vaszvari strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sepsi.

Drugą połowę zespół Botoşani rozpoczął w zmienionym składzie, za Alexandru Țigănașu, Mahmouda Al Mawasa weszli Marcel Holzmann, Sekou Camara. W 60. minucie kartką został ukarany Andrei Tîrcoveanu, piłkarz gospodarzy.

W 61. minucie Claudiu Petrila został zastąpiony przez Nándora Károlya. W 63. minucie w jedenastce Botoşani doszło do zmiany. Andrei Patache wszedł za Andreia Tîrcoveanu. Między 65. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sepsi i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nándor Károly wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sepsi, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie meczu. Asystę zanotował Pavol Szafranko.

Między 72. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Sekou Camara.

Drużynie Botoşani zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Sepsi.

Balázs Csiszér9′
72′ Andrei Chindriş
Rachid Ahmed Bouhenna
65′ Alin Ioan Şeroni
Bogdan Alexandru Mitrea74′
46′ Alexandru Țigănașu
Florin Bogdan Ștefan
79′ Enriko Papa
Radoslav Bonchev Dimitrov
60′ 63′ Andrei Costin Tîrcoveanu
Gabriel Cristian Vaszvari  41′ (k.) 65′ 80′
46′ Mahmoud Al Mawas
Boubacar Fofana
40′ Jonathan Emanuel Rodríguez
Claudiu Adrian Mihai Petrila61′
86′ Hervin Scicchitano Ongenda
Pavol Szafranko
14′ David-Marian Croitoru
Cătălin Gheorghiță Golofca81′
Eduard Adrian Pap
Jesús Fernández Collado
46′ Marcel Holzmann
Branislav Ninaj80′
63′ 74′ Andrei Alexandru Patache
Marius Ștefănescu81′
79′ Youssef Toutouh
Admir Bajrovic
46′  90′ Sekou Camara
Nándor Károly Tamás61′  71′
14′ Mihai Roman
Simone Rapp

Jedenastka Sepsi była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze Botoşani dostali w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.

1
2
2
4
2
4

Już w najbliższy czwartek zespół Botoşani rozegra kolejny mecz w Giurgiu. Jego przeciwnikiem będzie FC Astra Ploeszti. Natomiast w niedzielę CS Gaz Metan Mediaş zagra z drużyną Sepsi na jej terenie.