AFC Botoşani - FC Voluntari 1-1 (0-1). Liga rumuńska - 17. kolejka Ligi I

W meczu 17. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 28 listopada, drużyna Botoşani zremisowała z FC Voluntari 1-1 (0-1). Mecz na Stadionul Municipal obejrzało 730 widzów.

17. kolejka Rumunia - Liga I
2021-11-28 16:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 730 | Arbiter: Radu Petrescu
AFC Botoşani
FC Voluntari
1
1
M. Edjouma 49'
V. Raţă 35'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań drużyna Botoşani wygrała 10 razy i zanotowała cztery porażki oraz siedem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Voluntari w 35. minucie spotkania, gdy Vadim Raţă zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Marcelo Lopes.

W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mihaiego Romana z Botoşani, a w 44. minucie Gabriela Tamașa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Voluntari.

Drugą połowę zespół Botoşani rozpoczął w zmienionym składzie, za Alexandru Țigănașu wszedł Andrei Dragu. Trener Botoşani postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Petar Petkovski, a murawę opuścił Alin Şeroni.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Malcom Edjouma. Przy zdobyciu bramki pomógł Enriko Papa.

W 55. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Adamowi Nemcowi z drużyny gości. W 67. minucie Hervé Kage zastąpił Andreia Tîrcoveanu. W 71. minucie żółtą kartką został ukarany Andrei Tîrcoveanu, piłkarz Botoşani.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Andrei Tîrcoveanu osłabiając zespół Botoşani. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 71. minucie. W 79. minucie Cristian Costin został zmieniony przez Alexandru Vlada, co miało wzmocnić zespół FC Voluntari. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mihaiego Romana na Richarda Silę. A kibice FC Voluntari nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lóránda Fülöpa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Marius Briceag.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Botoşani doszło do zmiany. Realdo Fili wszedł za Hervina Ongendę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Ulrich Meleke
46′ Alin Ioan Şeroni
Marius Ionuț Briceag90′
Enriko Papa
Vadim Raţă  35′
46′ Alexandru Țigănașu
Ion Gheorghe
 49′ Malcom Sylas Edjouma Laouari
Lukas Droppa
67′ Hervé Kage
Cristian Ionuț Costin79′
90′ Hervin Scicchitano Ongenda
Adam Nemec55′
40′ 85′ Mihai Roman
Marcelo André Veiga Lopes
Mario Robert Mihai Contra
Victor Teodor Rîmniceanu
46′ Andrei Fernando Dragu
Cosmin Florin Achim
David-Marian Croitoru
Alexandru Nicolae Vlad79′
Eduard Marian Florescu
Lóránd Levente Fülöp90′
85′ Richard Steven Sila
Alexandru Mihai Ilie
67′ 71′ 77′ Andrei Costin Tîrcoveanu
Hélder Luís Lopes Vieira Tavares
90′ Realdo Fili
Neluț Stelian Roșu
46′ Petar Petkovski
Viktor Angelov
Jandir Breno Souza Silva
Idan Golan

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Voluntari pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna FC Voluntari w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.