AFC Botoşani - FC Viitorul Constanţa 1-0 (0-0). Liga rumuńska - 29. kolejka Ligi I

4 kwietnia na Stadionul Municipal odbyło się starcie 29. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Botoşani i FC Viitorul. Mecz zakończył się zwycięstwem Botoşani 1-0.

29. kolejka Rumunia - Liga I
2021-04-04 14:00 | Stadion: Stadionul Municipal | Arbiter: Constantin Sebastian Colțescu
AFC Botoşani
FC Viitorul Constanţa
1
0
H. Keyta 81'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków drużyna Botoşani wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Botoşani zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FC Viitorul była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie za Davida-Mariana Croitoru wszedł Mihai Roman.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Damienowi Dussautowi z FC Viitorul. Była to 41. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Realdo Fili został zmieniony przez Hamidou Keytę, co miało wzmocnić jedenastkę Botoşani. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexiego Pitu na Răzvana Matișa w 62. minucie. Między 48. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Viitorul i dwie drużynie przeciwnej.

Kibice Botoşani nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stefana Aškovskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mihai Roman. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Botoşani w 81. minucie spotkania, gdy Hamidou Keyta zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Hamidou Keyta, piłkarz gospodarzy. W 85. minucie w drużynie FC Viitorul doszło do zmiany. Luca Andronache wszedł za Jona Gaztañagę. W 88. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Florin Plamada, Alin Şeroni, a na ich miejsce weszli Hervin Ongenda, Andrei Tîrcoveanu.

Cătălin Vasile Căbuz
69′ Christopher Braun
Damien Dussaut41′
Andrei Chindriş
Andrei Viorel Artean61′
51′ Ulrich Meleke
Sebastian Mladen48′
Alexandru Țigănașu
Radu Ștefăniță Boboc
88′ Andrei Costin Tîrcoveanu
David Babunski79′
88′ Hervin Scicchitano Ongenda
Andrei Virgil Ciobanu
Jonathan Emanuel Rodríguez
Jon Gaztañaga Arrospide85′
Mahmoud Al Mawas
George Dănuț Ganea70′
22′ David-Marian Croitoru
Hama Juvhel Fred Tsoumou78′
46′ Realdo Fili
Alexi Paul Pitu62′
Hidajet Hankič
Valentin Alexandru Cojocaru
Andrei Alexandru Patache
Darius Constantin Grosu
88′ Florin Constantin Plamada
Dan Sîrbu
88′ Alin Ioan Şeroni
Constantin Grameni78′
Marian Târşa
Florian Nichita Haită79′
73′ Stefan Aškovski
Răzvan Bogdan Matiș62′
Sekou Camara
Razvan Andrei Tănasă
46′  81′ 82′ Hamidou Keyta
Luca Cristian Andronache85′
22′ 73′ Mihai Roman

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Botoşani, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Jedenastka Botoşani wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

Już w najbliższy czwartek drużyna FC Viitorul rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie ACSM Politehnica Iași. Natomiast w sobotę FC Voluntari będzie gościć zespół Botoşani.