AFC Botoşani - FC U Craiova 1948 SA 1-1 (0-0). Liga rumuńska - 10. kolejka Ligi I

26 września na Stadionul Municipal odbył się mecz 10. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Botoşani i FC U Craiova 1948 SA. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 1 000 widzów.

10. kolejka Rumunia - Liga I
2021-09-26 17:00 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 1000 | Arbiter: Horațiu Mircea Feșnic
AFC Botoşani
FC U Craiova 1948 SA
1
1
J. Dawa 90'
S. Sidibe 60'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Bogdan Racovițan z zespołu gospodarzy. Była to dziewiąta minuta pojedynku.

Drugą połowę jedenastka Botoşani rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eduarda Florescu wszedł Andrei Tîrcoveanu. A trener FC U Craiova 1948 SA wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alexandru Raiceę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Terell Ondaan. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

W 60. minucie Jajá został zastąpiony przez Mateusa Santosa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC U Craiova 1948 SA w 60. minucie spotkania, gdy Sekou Sidibe zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomógł Radu Negru.

W następstwie utraty gola trener Botoşani postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Hervé Kage'a i na pole gry wprowadził napastnika Mihaiego Romana, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 69. minucie arbiter pokazał kartkę Juanowi Bauzie, piłkarzowi FC U Craiova 1948 SA.

Zespół Botoşani nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 90. minucie Joyskim Dawa wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Christopher Braun.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Radu Alexandru Negru
9′ Bogdan Racovițan
Dominik Kovačić
 90′ Joyskim Aurélien Dawa Tchakonte
Bradley Diallo
Alexandru Țigănașu
Jeremy Huyghebaert
46′ Eduard Marian Florescu
Samuel Asamoah
Hervin Scicchitano Ongenda
Benjamin Van Durmen
Malcom Sylas Edjouma Laouari
Dragoș Constantin Albu
66′ Hervé Kage
Sekou Sidibe  60′ 67′
Richard Steven Sila
Claudiu Cristian Bălan
60′ Jandir Breno Souza Silva
Lorenzo Paramatti
46′ Andrei Costin Tîrcoveanu
Juan Francisco Bauza67′ 69′
60′ Mateus Barbosa Santos
Alexandru Krisztian Blidar
Realdo Fili
Vlad Marian Pop74′
Petar Petkovski
Alexandru Nicuşor Raicea59′ 74′
66′ Mihai Roman
Andrea Compagno

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.