AFC Botoşani - Dinamo Bukareszt 4-0 (3-0). Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I

W pojedynku 18. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 24 stycznia, zespół Botoşani wysoko wygrał z Dinamem 4-0 (3-0). Spotkanie odbyło się na Stadionul Municipal.

D. Haruţ 64'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Dinama wygrał siedem razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Hamidou Keyta. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Niedługo później trener Botoşani postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 12. minucie na plac gry wszedł Mihai Roman, a murawę opuścił Alexandru-Simi Caia. Między 13. a 19. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Botoşani w 23. minucie spotkania, gdy Hervin Ongenda strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Hamidou Keyta.

W 37. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Hamidou Keyta z Botoşani. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Deianowi Sorescu, piłkarzowi gości.

Na drugą połowę zespół Dinama wyszedł w zmienionym składzie, za Geaniego Crețu, Ioana Borceę weszli Robert Moldoveanu, Andreas Mihaiu. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Eduardowi Florescu z Botoşani.

W tej samej minucie Hervin Ongenda zastąpił Andreia Chindrişa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Denis Haruţ wywołał eksplozję radości wśród kibiców Botoşani, strzelając kolejnego gola w 64. minucie spotkania. Na kwadrans przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Andreia Tîrcoveanu, zawodnika Botoşani.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Deian Cristian Sorescu38′
 64′ Denis Graţian Haruţ
Florin Bejan13′
Alin Ioan Şeroni
Marco Ehmann
Alexandru Țigănașu
Andrei Radu
59′ 66′ Eduard Marian Florescu
Geani Crețu46′
 23′ 59′ Hervin Scicchitano Ongenda
Alexandru Ilie Răuță19′
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
Vlad Alexandru Achim69′
12′ Alexandru-Simi Caia
Diego Fabbrini
Mahmoud Al Mawas
Magaye Serigne Falilou Dit Nelson Gueye
 1′, 37′ (k.) 13′ 67′ Hamidou Keyta
Ioan Valentin Borcea46′
Eduard Adrian Pap
Aleksander Mitrovic
59′ Andrei Chindriş
Ante Puljić
Florin Constantin Plamada
Andrei Ahmed Bani Mustafa
Marian Târşa
Ionuț Daniel Șerban69′
66′ 76′ Andrei Costin Tîrcoveanu
Andreas Mircea Mihaiu46′
67′ Youssef Toutouh
Claudiu Nicușor Stan
Stefan Aškovski
Andrei Cristian Blejdea
67′ Realdo Fili
Cătălin Ionuţ Măgureanu
12′ 67′ Mihai Roman
Robert Marian Moldoveanu46′

Drużyna Botoşani była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Dinama w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę drużyna Botoşani będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FC Academica Clinceni. Tego samego dnia CS Gaz Metan Mediaş zagra z drużyną Dinama na jej terenie.