AFC Botoşani - CFR 1907 Kluż 2-1 (2-1). Liga rumuńska - 22. kolejka Ligi I

8 lutego na Stadionul Municipal odbyło się starcie 22. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Botoşani i CFR Kluż. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Botoşani 2-1.

22. kolejka Rumunia - Liga I
2021-02-08 19:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Arbiter: Horia Gabriel Mladinovici
G. Debeljuh 2'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół CFR Kluż wygrał aż 11 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CFR Kluż w drugiej minucie spotkania, gdy Gabriel Debeljuh strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W siódmej minucie Alexandru-Simi Caia został zmieniony przez Mihaiego Romana. Chwilę później trener CFR Kluż postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 10. minucie na plac gry wszedł Adrian Alexandru, a murawę opuścił Adrian Gîdea. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ciprianowi Deacowi z CFR Kluż. Była to 13. minuta spotkania.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Enriko Papa. Przy zdobyciu bramki asystował Mihai Roman.

Niedługo później Mihai Roman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Botoşani, zdobywając kolejną bramkę w 37. minucie meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CFR Kluż: Valentinowi Costache'owi w 63. i Luísowi Auréliowi w 66. minucie. W 63. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Luís Aurélio, Mario Rondón, a na ich miejsce weszli Ovidiu Hoban, Alexandru Chipciu.

Trener Botoşani wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Realda Filego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mihai Roman. W 78. minucie Valentin Costache został zmieniony przez Nicolae Cârnata, a za Cristiana Maneę wszedł na boisko Mateo Sušić, co miało wzmocnić zespół CFR Kluż. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hervina Ongendę na Florina Plamadę w 88. minucie oraz Hamidou Keytę na Eduarda Florescu w tej samej minucie.

Mário Jorge Malico Paulino
 31′ Enriko Papa
Ciprian Ioan Deac13′
88′ Hervin Scicchitano Ongenda
Adrian Mihai Gîdea10′
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
Ovidiu Stefan Hoban63′
7′ Alexandru-Simi Caia
Alexandru Chipciu63′
Mahmoud Al Mawas
Gabriel Debeljuh  2′
89′ Hamidou Keyta
Valentin Ionuț Costache63′ 78′
Eduard Adrian Pap
Grzegorz Sandomierski
Marcel Holzmann
Syam Habib Ben Youssef
88′ Florin Constantin Plamada
Iasmin Latovlevici
David-Marian Croitoru
Mateo Sušić78′
89′ Eduard Marian Florescu
Adrian Constantin Alexandru Păun10′
Andrei Costin Tîrcoveanu
Luís Miguel Coimbra Aurélio63′ 66′
Stefan Aškovski
Michaël Pereira
76′ Realdo Fili
Nicolae Cârnat78′
7′  37′ 76′ Mihai Roman
Mario Júnior Rondón Fernández63′

Jedenastka Botoşani była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał zawodników Botoşani żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast zespół CFR Kluż wymienił pięciu zawodników.

2
1
4
2
4
2

Już w najbliższy poniedziałek drużyna Botoşani będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie CS Gaz Metan Mediaş. Tego samego dnia FC Voluntari zagra z drużyną CFR Kluż na jej terenie.