AFC Botoşani - CFR 1907 Kluż 0-1 (0-0). Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I

W starciu 9. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 18 maja, zespół Botoşani przegrał z CFR Kluż 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Municipal.

9. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-18 19:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Arbiter: Constantin Sebastian Colțescu
AFC Botoşani
CFR 1907 Kluż
0
1
A. Burcă 53'

Jedenastka CFR Kluż bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka CFR Kluż wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie po rozpoczęciu w drużynie Botoşani doszło do zmiany. Ulrich Meleke wszedł za Alexandru-Simiego Caię.

W piątej minucie Adrian Gîdea został zmieniony przez Adriana Alexandru. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu zdobył Andrei Andonie dla zespołu CFR Kluż. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Ciprian Deac.

Kibice Botoşani nie mogli już doczekać się wprowadzenia Realda Filego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie aż siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Stefan Aškovski. W 63. minucie w drużynie Botoşani doszło do zmiany. Andrei Tîrcoveanu wszedł za Alina Şeroniego. Niedługo później trener CFR Kluż postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Rúnara Sigurjónssona. Na boisko wszedł Ovidiu Hoban, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Camorze z CFR Kluż. Między 83. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy CFR Kluż: Gabriel Debeljuh, Adrian Alexandru, Ciprian Deac, na ich miejsce weszli: Mario Rondón, Michaël Pereira, Alexandru Chipciu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreia Chindrişa, Eduarda Florescu zajęli: Marian Târşa, Andrei Patache.

Cristian Marian Manea
83′ Andrei Chindriş
Paulo Vinícius de Souza Nascimento
63′ Alin Ioan Şeroni
Andrei Andonie Burcă  53′
Alexandru Țigănașu
Mário Jorge Malico Paulino79′
5′ Alexandru-Simi Caia
Rúnar Már Sigurjónsson76′
Enriko Papa
Adrian Mihai Gîdea5′
83′ Eduard Marian Florescu
Mihai Cătălin Bordeianu
63′ Stefan Aškovski
Syam Habib Ben Youssef
5′ Ulrich Meleke
Iasmin Latovlevici
83′ Andrei Alexandru Patache
Adrian Constantin Alexandru Păun5′ 85′
David-Marian Croitoru
Alexandru Chipciu85′
83′ Marian Târşa
Ovidiu Stefan Hoban76′
63′ Andrei Costin Tîrcoveanu
Cătălin Mihai Itu
Sekou Camara
Michaël Pereira85′
63′ Realdo Fili
Mario Júnior Rondón Fernández84′

Jedenastka CFR Kluż była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom CFR Kluż pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.

27 maja jedenastka CFR Kluż zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Steaua Bukareszt. Tego samego dnia Sepsi OSK Sfântu Gheorghe będą gościć drużynę Botoşani.