ACSM Politehnica Iași - FC Voluntari 0-1 (0-1). Liga rumuńska - 2. kolejka Ligi I

W starciu 2. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 22 kwietnia, zespół CSM Politehnica przegrał z FC Voluntari 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach.

2. kolejka Rumunia - Liga I
2021-04-22 16:30 | Stadion: Stadionul Emil Alexandrescu | Arbiter: Lucian Ruşandu
ACSM Politehnica Iași
FC Voluntari
0
1
I. Pešić 30'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Kibice CSM Politehnica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreiasa Calcana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Antonio Stan.

W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Doru Popadiuca z CSM Politehnica, a w 22. minucie Iona Gheorghego z drużyny przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Ivan Pešić dla jedenastki FC Voluntari. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jefté Betancor.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Voluntari.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Voluntari: Ivanowi Pešiciowi w 48. i Antoniemu Ivanovowi w 53. minucie. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Voluntari w tym sezonie, pojawił się Ricardinho, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 58. minucie Antoniego Ivanova. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie CSM Politehnica doszło do zmiany. Joseph Mensah wszedł za Doru Popadiuca. W 61. minucie za Floriana Vanza wszedł Andrei Cristea. Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Voluntari i jedną drużynie przeciwnej.

Pešić
90′ Laurentiu Constantin Brănescu
Ion Gheorghe22′ 70′
10′ 61′ Doru Popadiuc
Marius Ionuț Briceag
9′ Antonio Mihai Stan
Antoni Valeri Ivanov53′ 58′
Rafael Eduardo Acosta Cammarota
Lukas Droppa75′
61′ Floriano Vanzo
Mourad Satli
9′ Andreias Cristian Calcan
Alexandru Mihai Ilie
61′ Joseph Mensah
Viktor Angelov70′
61′ Andrei Cristea
Marcelo André Veiga Lopes86′
Dženan Zajmović
Haruna Zambuk Garba

Jedenastka FC Voluntari była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy CSM Politehnica dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Zespół CSM Politehnica wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą niedzielę zespół CSM Politehnica rozegra kolejny mecz w Buzău. Jego przeciwnikiem będzie CF Chindia Târgovişte. Natomiast w poniedziałek FC Viitorul Constanţa zagra z zespołem FC Voluntari na jego terenie.