ACSM Politehnica Iași - Dinamo Bukareszt 1-0 (0-0). Liga rumuńska - 28. kolejka Ligi I

20 marca na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach odbył się pojedynek 28. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CSM Politehnica i Dinama. Mecz zakończył się zwycięstwem CSM Politehnica 1-0.

28. kolejka Rumunia - Liga I
2021-03-20 20:30 | Stadion: Stadionul Emil Alexandrescu | Arbiter: Viorel Nicușor Flueran
ACSM Politehnica Iași
Dinamo Bukareszt
1
0
U. Đuranović 62'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć jedenastka CSM Politehnica wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Antonio Stan został zmieniony przez Andreiasa Calcana.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Andreiowi Radu z Dinama. Była to 36. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie w drużynie Dinama doszło do zmiany. Giani Stere wszedł za Roberta Moldoveanu.

Jedyną bramkę meczu zdobył Uroš Duranović dla zespołu CSM Politehnica. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystował Andreias Calcan.

W następstwie utraty bramki trener Dinama postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił obrońcę Andreia Radu i na pole gry wprowadził napastnika Gevara Magna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Dinamo: Vladowi Achimowi w 68. i Diego Fabbriniemu w 76. minucie. Chwilę później trener CSM Politehnica postanowił wzmocnić linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Platiniego. Na boisko wszedł Rafael Acosta, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku w zespole CSM Politehnica doszło do zmiany. Deyver Vega wszedł za Uroša Duranovicia.

Ante Puljić
84′ Sorin Marian Bușu
Paul Viorel Anton
Manuel Ignacio de Iriondo
Deian Cristian Sorescu
81′ Luís Carlos Almada Soares
Vlad Alexandru Achim68′
 62′ 90′ Uroš Duranović
Andrei Radu36′ 66′
Juan Pablo Passaglia
Diego Fabbrini76′
Floriano Vanzo
Andrei Cristian Blejdea66′
12′ Antonio Mihai Stan
Antonio Alexandru Borduşanu
81′ Rafael Eduardo Acosta Cammarota
Claudiu Nicușor Stan
12′ Andreias Cristian Calcan
Gevaro Giomar Magno Nepomuceno66′ 90′
90′ Deyver Antonio Vega Álvarez
Giani Marian Alberto Stere57′

Jedenastka CSM Politehnica była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Dinama przyznał pięć.

Drużyna CSM Politehnica wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 2 kwietnia jedenastka CSM Politehnica zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FC Academica Clinceni. Natomiast 5 kwietnia CFR 1907 Kluż będzie rywalem drużyny Dinama w meczu, który odbędzie się w Kluż-Napoce.