ACSM Politehnica Iași - AFC Botoşani 0-1 (0-0). Liga rumuńska - 17. kolejka Ligi I

W spotkaniu 17. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 18 stycznia, zespół CSM Politehnica przegrał z Botoşani 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach.

R. Fili 89'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć zespół Botoşani wygrał siedem razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Ionuț Moisă został zmieniony przez Floriana Vanza.

W 16. minucie w drużynie Botoşani doszło do zmiany. Eduard Florescu wszedł za Hervina Ongendę. W 20. minucie sędzia przyznał kartkę Doru Popadiucowi z CSM Politehnica. Po chwili trener Botoşani postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 26. minucie na plac gry wszedł Mihai Roman, a murawę opuścił David-Marian Croitoru.

W 28. minucie kartkę dostał Enriko Papa, piłkarz gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener CSM Politehnica postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Floriana Vanza. Na boisko wszedł Francisc Cristea, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Realdo Fili dla jedenastki Botoşani. Bramka padła w tej samej minucie.

Alexandru Țigănașu
6′ Ionuț Andrei Moisă
Enriko Papa28′
Juan Pablo Passaglia
Hervin Scicchitano Ongenda16′
Manuel Ignacio de Iriondo
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
20′ 80′ Doru Popadiuc
Eduard Marian Florescu16′
68′ Francisc Ionuț Cristea
Marian Târşa
Pablo Leonel Gaitán
Andrei Costin Tîrcoveanu
80′ Joseph Mensah
Víctor Fernández Satué80′
Antonio Mihai Stan
Realdo Fili80′  89′
6′ 68′ Floriano Vanzo
Mihai Roman26′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Botoşani wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą niedzielę zespół CSM Politehnica rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie CS Gaz Metan Mediaş. Tego samego dnia Dinamo Bukareszt zagra z drużyną Botoşani na jej terenie.