ACS Petrolul 52 Ploiesti - Fotbal Club Rapid Bucuresti 1-0 (1-0). Liga - 5. kolejka

13 sierpnia na UNKNOWN-2858 odbył się mecz 5. kolejki Ligi I pomiędzy drużynami Petrolulu 52 i Rapidu Bucuresti. Starcie zakończyło się zwycięstwem Petrolulu 52 1-0.

13 sierpnia  na UNKNOWN-2858 odbył się mecz  5. kolejki  Ligi I pomiędzy drużynami Petrolulu 52  i Rapidu Bucuresti. Starcie zakończyło się zwycięstwem Petrolulu 52 1-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Petrolulu 52 wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Taktyka trenera jedenastki Petrolulu 52 już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Petrolulu 52. W 20. minucie sędzia pokazał kartkę Cristianowi Sapunaru, piłkarzowi Rapidu Bucuresti.

Jedyną bramkę meczu zdobył Gheorghe Grozav dla drużyny Petrolulu 52. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Petrolulu 52.

W 52. minucie kartkę otrzymał Mattias Kait z Rapidu Bucuresti. W 54. minucie Takayuki Seto został zmieniony przez Eugeniu Cebotaru.

Między 55. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Rapidu Bucuresti: Antonio Sefer, Andrei Ciobanu, Mattias Kait, Jayson Papeau, na ich miejsce weszli: Stefan Panoiu, Alexandru Ionita, Alexandru Albu, Alexandru Matan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mariusa Cioiu, Gheorghe Grozava, Mirka Ivanovskiego zajęli: Simon Mazarache, Lucian Dumitriu, Christian Irobiso. Między 56. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rapidu Bucuresti i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Przewaga jedenastki Rapidu Bucuresti w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Petrolulu 52 obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.