ACS Campionii Fotbal Club Argeş - Sepsi 1-1 (0-1). Liga rumuńska - 21. kolejka Ligi I

W pojedynku 21. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 16 lutego, drużyna ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş zremisowała z Sepsi 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti.

21. kolejka Rumunia - Liga I
2021-02-16 18:00 | Stadion: Stadionul Municipal Nicolae Dobrin | Arbiter: Adrian Viorel Cojocaru
ACS Campionii Fotbal Club Argeş
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
1
1
C. Dumitru 59'
R. Bouhenna 22'

Jedenastka Sepsi bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwartą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Sepsi.

Już w pierwszych minutach zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Sepsi otworzyli wynik. W 22. minucie bramkę zdobył Rachid Bouhenna.

Niedługo później trener Sepsi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 36. minucie na plac gry wszedł Florin Purece, a murawę opuścił Gabriel Vaszvari. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sepsi.

Na drugą połowę drużyna Sepsi wyszła w zmienionym składzie, za Lóránda Fülöpa wszedł Adnan Aganović. W 55. minucie kartkę dostał Gabriel Vaszvari z zespołu gości.

W 59. minucie Eder González zastąpił Anassa Achahbara.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Cristian Dumitru. Asystę zaliczył Nicolae Mușat.

W 60. minucie Stephan Drăghici został zmieniony przez Alexandra Maesa, co miało wzmocnić jedenastkę ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Panagiotisa Deligiannidisa na Cătălina Golofcę w 74. minucie. Między 78. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Panagiotis Deligiannidis74′
60′ Stephan Leonard Drăghici
Gabriel Cristian Vaszvari55′ 36′
 59′ Cristian Cosmin Dumitru
Branislav Ninaj
78′ Ionuț Andrei Șerban
Claudiu Adrian Mihai Petrila
60′ Alexander Maes