ACS Campionii Fotbal Club Argeş - Gaz Metan 1-1 (1-0). Liga rumuńska - 17. kolejka Ligi I

17 stycznia na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti odbył się pojedynek 17. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş i Gaz Metan. Mecz zakończył się remisem 1-1.

17. kolejka Rumunia - Liga I
2021-01-17 13:30 | Stadion: Stadionul Municipal Nicolae Dobrin | Arbiter: Horia Gabriel Mladinovici
ACS Campionii Fotbal Club Argeş
CS Gaz Metan Mediaş
1
1
A. Maes 8'
I. Șerban 64' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Gaz Metan.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş otworzyli wynik. W ósmej minucie bramkę zdobył Alexander Maes. W zdobyciu bramki pomógł Costinel Tofan.

W 12. minucie Sergiu Ciocan zastąpił Zé Manula. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş.

Na drugą połowę jedenastka Gaz Metan wyszła w zmienionym składzie, za Yvesa Pambou, Luisa Nițu weszli Bryan Alceus, Paul Costea.

W 64. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş Ionuț Șerban. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş doszło do zmiany. Antun Palić wszedł za Mediopa Ndiayego.

W tej samej minucie trener ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ionuţ Năstăsie, a murawę opuścił Alexander Maes. A kibice Gaz Metan nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nassera Chameda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Ricardo Valente. Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 88. minucie w jedenastce Gaz Metan doszło do zmiany. Idrisa Sambú wszedł za Ronalda Deaconu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Jefferson Yuri de Sousa Matias78′
85′ Sylvain Boris Nabil Deslandes
Ricardo Jorge Oliveira Valente73′
90′ Cristian Cosmin Dumitru
Sergiu Robert Ciocan12′
64′ (samob.) Ionuț Andrei Șerban
Francisco Santos Júnior
 8′ 73′ Alexander Maes
Ronaldo Octavian Andrei Deaconu88′
73′ Mediop Ndiaye
Paul Costeluș Costea46′
73′ Ionuţ Năstăsie
Ovidiu Horșia
73′ Antun Palić
Idrisa Sidi Sambú88′
Cătălin Constantin Barbu
. Ze Manuel12′

Przewaga zespołu ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w posiadaniu piłki była ogromna (100 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Gaz Metan przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Gaz Metan dokonał pięciu zmian.

1
1
2
1
2
1

Już w najbliższą sobotę jedenastka ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie AFC UTA Arad. Natomiast 24 stycznia ACSM Politehnica Iași zagra z drużyną Gaz Metan na jej terenie.