ACS Campionii Fotbal Club Argeş - FC Viitorul 1-0 (0-0). Liga rumuńska - 23. kolejka Ligi I

12 lutego na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti odbył się pojedynek 23. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş i FC Viitorul. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş 1-0.

23. kolejka Rumunia - Liga I
2021-02-12 19:00 | Stadion: Stadionul Municipal Nicolae Dobrin | Arbiter: Constantin Sebastian Colțescu
ACS Campionii Fotbal Club Argeş
FC Viitorul Constanţa
1
0
G. Turda 71'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FC Viitorul była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka FC Viitorul wyszła w zmienionym składzie, za Romaria Benzara wszedł Damien Dussaut. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Cephasowi Malelemu z ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. Była to 54. minuta meczu.

W 65. minucie za Cătălina Barbu wszedł Pablo de Lucas.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w 71. minucie spotkania, gdy Grigore Turda strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Antun Palić.

Po chwili trener ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Mediop Ndiaye, a murawę opuścił Cephas Malele. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie FC Viitorul doszło do zmiany. Valerijs Sabala wszedł za George'a Ganeę. Trener FC Viitorul postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Cosmina Mateiego i na pole gry wprowadził napastnika Lucę Andronache'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Răzvan Grădinaru został zmieniony przez Alexandru Mățana, co miało wzmocnić jedenastkę FC Viitorul. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Dumitru na Roberta Grecu.

Romario Sandu Benzar46′
 71′ Grigore Ioan Turda
Cosmin Gabriel Matei83′
65′ Cătălin Constantin Barbu
Andrei Virgil Ciobanu
90′ Cristian Cosmin Dumitru
Andrei Viorel Artean
Ionuț Andrei Șerban
Răzvan Toni Augustin Grădinaru83′
Antun Palić
George Dănuț Ganea78′
54′ 73′ Cephas Malele
Darius Constantin Grosu
65′ Pablo de Lucas Torres
David Babunski
90′ Robert Ionuţ Grecu
Alexi Paul Pitu
73′ Mediop Ndiaye
Valerijs Sabala78′

Zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FC Viitorul w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższy wtorek zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Natomiast 22 lutego ACSM Politehnica Iași zagra z drużyną FC Viitorul na jej terenie.