ACS Campionii Fotbal Club Argeş - FC Academica Clinceni 1-1 (0-0). Liga rumuńska - 28. kolejka Ligi I

W starciu 28. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 20 marca, drużyna ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş zremisowała z FC Academica Clinceni 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti.

28. kolejka Rumunia - Liga I
2021-03-20 18:15 | Stadion: Stadionul Municipal Nicolae Dobrin | Arbiter: Adrian Viorel Cojocaru
ACS Campionii Fotbal Club Argeş
FC Academica Clinceni
1
1
A. Palić 47'
R. Rusescu 83'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki FC Academica Clinceni.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener FC Academica Clinceni postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 17. minucie na plac gry wszedł Cristian Tănase, a murawę opuścił Aleksandru Longher.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tsvetelina Lukova z FC Academica Clinceni, a w 45. minucie Lukę Maricia z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy zawodnicy ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 47. minucie bramkę zdobył Antun Palić.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Cristianowi Tănase'owi, piłkarzowi gości. W 64. minucie za Luciana Dumitriu wszedł Adrian Popa. Między 68. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 83. minucie Raul Rusescu wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Kibice ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alexandra Maesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Antun Palić. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Pablowi de Lucasowi i Thibaultowi Moulinowi. Dwie minuty później w zespole FC Academica Clinceni doszło do zmiany. Denis Ventúra wszedł za Juana Casciniego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Georgi Pashov
76′ Grigore Ioan Turda
Florin Gardos
45′ Luka Marić
Răzvan Bogdan Patriche Nichita79′
Nicolae Mușat
Mihai Dobrescu64′
Derlis David Meza Colli
Juan Bautista Cascini68′ 90′
76′ Robert Ionuţ Grecu
Andrei Ioan Cordea
81′ Cristian Cosmin Dumitru
Lucian Mihai Dumitriu64′
Ionuț Andrei Șerban
Thibault Moulin90′
 47′ 90′ Antun Palić
Aleksandru Robert Longher17′
71′ Cephas Malele
Răzvan Andronic
76′ Sylvain Boris Nabil Deslandes
Asen Rumenov Chandarov
76′ 90′ Pablo de Lucas Torres
Cristian Tănase17′ 53′
81′ Stephan Leonard Drăghici
Denis Ventúra90′
90′ Alexander Maes
Adrian Popa64′
Ionuţ Năstăsie
Raul Andrei Rusescu64′  83′ (k.)
Mediop Ndiaye

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.

1
1
2
2
2
2

Drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 2 kwietnia zespół FC Academica Clinceni zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie ACSM Politehnica Iași. Natomiast 3 kwietnia AFC Hermannstadt Sibiu będzie przeciwnikiem jedenastki ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w meczu, który odbędzie się w Mediaş.