ACS Campionii Fotbal Club Argeş - Dinamo 1-2 (0-1). Liga rumuńska - 8. kolejka Ligi I

W starciu 8. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 16 maja, jedenastka ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş przegrała z Dinamem 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti.

8. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-16 15:30 | Stadion: Stadionul Municipal Nicolae Dobrin | Arbiter: Andrei Florin Chivulete
D. Sorescu 82'

Drużyna Dinama bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Dinama otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Andreas Mihaiu. Przy zdobyciu bramki pomagał Deian Sorescu.

Chwilę później trener ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 13. minucie na plac gry wszedł Mediop Ndiaye, a murawę opuścił Mario Mitoi. Mediop Ndiaye spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 34. minucie Ionuț Șerban zastąpił Antuna Palicia. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom ACS Campionii Fotbal Club Argeş: Jimmy'emu De Jonghemu w 43. minucie i Mediopowi Ndiayemu w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dinama.

W 48. minucie arbiter pokazał kartkę Andreasowi Mihaiu, zawodnikowi gości.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. Gola na 1-1 w 59. minucie strzelił Mediop Ndiaye. Asystę przy bramce zaliczył Costinel Tofan.

Trener Dinama wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sahra Morsaya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Andreas Mihaiu. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 80. minucie kartkę dostał Albentosa z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinama w 82. minucie spotkania, gdy Deian Sorescu strzelił drugiego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Janusz Gol.

W drugiej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy Dinama: Andrei Radu, Ricardo Grigore, a na ich miejsce weszli Steliano Filip, Adam Nemec. Minutę później arbiter ukarał kartką Ricarda Grigore'a, piłkarza Dinama. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Ante Puljić
72′ Nicolae Constantin Mușat
Vlad Alexandru Achim78′
Derlis David Meza Colli
Deian Cristian Sorescu  82′
72′ Cristian Cosmin Dumitru
Steliano Filip90′
43′ Jimmy De Jonghe
Janusz Gol
34′ Ionuț Andrei Șerban
Paul Viorel Anton
Georgian Honciu
Andreas Mircea Mihaiu  12′ 48′ 62′
13′ Mario Cristian Mitoi
Andrei Radu90′
72′ Robert Ionuţ Grecu
Andrei Ahmed Bani Mustafa
72′ Ionuţ Năstăsie
Geani Crețu
34′ Antun Palić
Diego Fabbrini78′
Cătălin Constantin Barbu
Sahr Jonathan Morsay62′
13′  59′ 45′ 72′ Mediop Ndiaye
Andrei Cristian Blejdea
72′ Ruan Ribeiro Teles
Gevaro Giomar Magno Nepomuceno

Jedenastka Dinama była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Dinama w drugiej połowie dokonał czterech zmian.