ACS Campionii Fotbal Club Argeş - CF Chindia Târgovişte 0-1 (0-0). Liga rumuńska - 2. kolejka Ligi I

W meczu 2. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 21 kwietnia, drużyna ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş przegrała z CF Chindia Târgovişte 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti.

W  meczu 2. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 21 kwietnia, drużyna ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş przegrała  z CF Chindia Târgovişte  0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Cephasowi Malelemu z drużyny gospodarzy. Była to dziewiąta minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CF Chindia Târgovişte w 53. minucie spotkania, gdy Daniel Florea strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Tiberiu Căpușă.

Kibice ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ionuţa Năstăsiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Stephan Drăghici. W 66. minucie Ionuț Șerban zastąpił Ruana. Po chwili trener CF Chindia Târgovişte postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Valmir Berisha, a murawę opuścił Daniel Florea.

W 84. minucie Cristian Dumitru został zmieniony przez Cătălina Barbu, a za Derlisa Mezę wszedł na boisko Georgian Honciu, co miało wzmocnić drużynę ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Neguța na Andreia Pițiana. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Mihaiemu Aioaniemu z CF Chindia Târgovişte. Była to 85. minuta starcia.

Zespół CF Chindia Târgovişte był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższą sobotę zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş rozegra kolejny mecz w Giurgiu. Jego przeciwnikiem będzie FC Astra Ploeszti. Natomiast w niedzielę ACSM Politehnica Iași zagra z jedenastką CF Chindia Târgovişte na jej terenie.