5. kolejka Ligi I: FC Viitorul - Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv 2-1 (1-1)

W spotkaniu 5. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna FC Viitorul zwyciężyła z CS Universitatea 2-1 (1-1). Mecz na Stadionul Central w Ovidiu obejrzało 3 500 widzów.

5. kolejka Rumunia - Liga I
2019-04-13 20:30 | Stadion: Stadionul Central | Widzów: 3500 | Arbiter: R. Petrescu
C. Bărbuț 9'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków drużyna CS Universitatea wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał kartkę Valentinowi Mihăili, piłkarzowi gości.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Cristian Bărbuţ dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Zawodnicy FC Viitorul odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie gola wyrównującego strzelił Ianis Hagi. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lyes Houri.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka FC Viitorul rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paula Iacoba wszedł Sebastian Mladen. W 54. minucie Denis Drăguş został zastąpiony przez George'a Ganeę.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Virgilowi-Eugenowi Ghicie z FC Viitorul.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FC Viitorul przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Rivaldinho. Bramka padła po podaniu George'a Ganei.

W 58. minucie w jedenastce CS Universitatea doszło do zmiany. Stephan Drăghici wszedł za Valentina Mihăilę. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Carlosa Fortesa z CS Universitatea, a w 63. minucie George'a Ganeę z drużyny przeciwnej. Trener CS Universitatea wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ovidiu Bica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tiago Ferreira.

Chwilę później trener FC Viitorul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Vlad Achim, a murawę opuścił Rivaldinho. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole CS Universitatea doszło do zmiany. Raoul Baicu wszedł za Alexandru Mateiu. W doliczonej czwartej minucie starcia kartkę dostał Ivan Martic z drużyny gości.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Renato Kelić
56′ Virgil Eugen Ghiță
Ivan Martić90′
46′ Paul Alexandru Iacob
Isaac Opoku Donkor
 43′ Ianis Hagi
Cristi Marian Bărbuț  9′
Lyes Hafid Houri
Alexandru Cicâldău
Bogdan Ionuț Țîru
Alexandru Mateiu76′
 57′ 68′ Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior
Carlos Manuel dos Santos Fortes62′
54′ Denis Mihai Drăguş
Mihai Valentin Mihăilă7′ 58′
Árpád Ors György Tordai
Iulian Laurențiu Popescu
46′ Sebastian Mladen
Stephane Acka
68′ Vlad Alexandru Achim
Matteo Fedele
54′ 63′ George Dănuț Ganea
Raoul Petre Baicu76′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.