4. kolejka Ligi I: Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv - CFR 1907 Kluż 0-0

7 kwietnia na Stadionul Ion Oblemenco w Krajowie odbył się mecz 4. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CS Universitatea i CFR Kluż. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Starcie obejrzało 21 000 widzów.

4. kolejka Rumunia - Liga I
2019-04-07 19:30 | Stadion: Stadionul Ion Oblemenco | Widzów: 21000 | Arbiter: M. Avram
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
CFR 1907 Kluż
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków drużyna CS Universitatea wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicușora Bancu z CS Universitatea, a w 29. minucie Cipriana Deaca z drużyny przeciwnej.

W 46. minucie kartką został ukarany Renato Kelić, piłkarz gospodarzy. W 64. minucie Constantin Păun został zmieniony przez Valentina Costache'a.

Chwilę później trener CS Universitatea postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Valentina Mihăilę. Na boisko wszedł Ovidiu Bic, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole CS Universitatea doszło do zmiany. Cristian Bărbuţ wszedł za Carlosa Fortesa. A trener CFR Kluż wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thierry'ego Moutinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Cristian Bud.

W 90. minucie w zespole CFR Kluż doszło do zmiany. Ionuț Peteleu wszedł za Cipriana Deaca. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Cristian Manea z CFR Kluż.

Giedrius Arlauskis
8′ Nicușor Silviu Bancu
Kévin Gnonher Boli
Tiago Emanuel Canelas Almeida Ferreira
Paulo Vinícius de Souza Nascimento
46′ Renato Kelić
Ciprian Ioan Deac29′ 90′
76′ Carlos Manuel dos Santos Fortes
Damjan Đoković
Andrei Cristea
Billel Omrani
68′ Mihai Valentin Mihăilă
Ionuț Andrei Peteleu90′
76′ Cristi Marian Bărbuț
Valentin Ionuț Costache64′
68′ Ovidiu Alexandru Bic
Ovidiu Stefan Hoban
Stephan Leonard Drăghici
Alexandru Ionita
Matteo Fedele
Thierry Rua Moutinho78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze CFR Kluż obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna CS Universitatea w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.