4. kolejka Ligi I: Dinamo Bukareszt - CS Concordia Chiajna 3-2 (1-0)

5 kwietnia na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie odbył się pojedynek 4. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Dinamo i Concordii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dinamo 3-2. Starcie obejrzało 1 146 widzów.

4. kolejka Rumunia - Liga I
2019-04-05 20:00 | Stadion: Stadionul Ştefan cel Mare | Widzów: 1146 | Arbiter: A. Comănescu
Tha'er Al Bawab 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 mecze drużyna Dinamo wygrała 13 razy i zanotowała pięć porażek oraz pięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Linas Klimavičius został zastąpiony przez Ricarda Grigore'a.

W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Simona Zenke'a z Dinamo, a w 22. minucie Nicolása Gorobsova z drużyny przeciwnej.

Tymczasem zawodnicy Dinamo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Athanasios Papazoglou. Przy strzeleniu gola asystował Naser Aliji.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia wręczył kartkę Damienowi Dussautowi z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dinamo.

W 48. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Athanasios Papazoglou z Dinamo. Sytuację bramkową stworzył Damien Dussaut.

Niedługo później Simon Zenke wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Athanasiosa Papazoglou.

W 59. minucie w jedenastce Concordii doszło do zmiany. Nivaldo wszedł za Adriana Ropotana. W tej samej minucie na murawie pojawił się Cristian Albu z Concordii, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Nicolása Gorobsova. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 60. minucie Simon Zenke został zmieniony przez Rédę Jaadiego, co miało wzmocnić zespół Dinamo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sofiena Moussę na Petre'a-Daniela Ivanoviciego.

Po chwili trener Dinamo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Mamoutou N'Diaye, a murawę opuścił Ioan Filip.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 3-1 na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy strzelił Petre-Daniel Ivanovici.

Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Concordii i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę kontaktową zdobył Tha'er Al Bawab. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Răzvan Grădinaru.

Jedenastce Concordii zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Dinamo.

Giorgos Koutroumbis
39′ Damien Dussaut
Andrei Ovidiu Marc
12′ Linas Klimavičius
Marian Cristescu
67′ Ioan Constantin Filip
Sofien Moussa64′
 28′, 48′ Athanasios Papazoglou
Tha'er Fayed Al Bawab  90′
 56′ 18′ 60′ Simon Zenke
Marius Silviu Alexe
Vlad Ionuț Muțiu
Alexandru Doru Greab
12′ Ricardo Florin Grigore
Cristian Alexandru Albu59′ 74′
Facundo Mallo Blanco
Stefan Nicolae Barboianu
Ionuț Daniel Șerban
Liassine Cadamuro
60′ 75′ Rédà Jaadi
Alexandru Iulian Stănică
Elvis Kabashi
Nivaldo Alves Freitas Santos59′ 90′
67′ Mamoutou N'Diaye
Petre-Daniel Ivanovici64′  68′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Dinamo w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.