4. kolejka Ligi I: CS Gaz Metan Mediaş - AFC Botoşani 2-0 (1-0)

7 kwietnia na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş odbył się pojedynek 4. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Gaz Metan i Botoşani. Mecz zakończył się zwycięstwem Gaz Metan 2-0. Na stadionie stawiło się 1 500 widzów.

4. kolejka Rumunia - Liga I
2019-04-07 16:30 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Widzów: 1500 | Arbiter: M. Bîrsan
CS Gaz Metan Mediaş
AFC Botoşani
2
0
I. Larie 12'
D. Olaru 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań jedenastka Gaz Metan wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gaz Metan w 12. minucie spotkania, gdy Ionuț Larie zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Nasser Chamed.

W 25. minucie kartkę dostał Marius Constantin, piłkarz gospodarzy. W 33. minucie Roberto Romeo zastąpił Bradleya Diallo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Gaz Metan.

W 50. minucie arbiter pokazał kartkę Nasserowi Chamedowi z Gaz Metan. W 58. minucie w drużynie Gaz Metan doszło do zmiany. Ely Fernandes wszedł za Nassera Chameda.

Chwilę później trener Botoşani postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Enriko Papa, a murawę opuścił Lossémy Karaboué. Między 60. a 77. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Gaz Metan i jedną drużynie przeciwnej. W 65. minucie w zespole Botoşani doszło do zmiany. Lóránd-Levente Fülöp wszedł za Mihaiego Romana.

Kibice Gaz Metan nie mogli już doczekać się wprowadzenia Antoniego Ivanova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić David Caiado. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Botoşani doszło do zmiany. Laurenţiu Buş wszedł za Răzvana Oaidę. W 85. minucie kartkę otrzymał George Miron z drużyny gości.

Dopiero pod koniec meczu Darius Olaru wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gaz Metan, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Martin Fraisl
77′ Sorin Marian Bușu
Andrei Andonie Burcă
25′ Marius Marcel Constantin
George Andrei Miron85′
 12′ Ionuț Justinian Larie
Andrei Alexandru Patache
33′ Roberto Romeo
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
80′ David Caiado Dias
Lossémy Karaboué59′
50′ 58′ Nasser Chamed
Răzvan Constantin Oaidă80′
73′ Luís Miguel Coimbra Aurélio
Mihai Alexandru Roman65′
 90′ Darius Dumitru Olaru
Marcel Holzmann
33′ Bradley Diallo
Andrei Ovidiu Pițian
80′ Antoni Valeri Ivanov
Laurenţiu Cosmin Buş80′
Sebastian Árpád Mailat
Lóránd Levente Fülöp65′
Yazalde Gomes Pinto
Enriko Papa59′ 60′
58′ Ely Ernesto Lopes Fernandes
Marian Târşa

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Gaz Metan, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.