Reklama

Reklama

Rugby. Powołania do kadry na mecz z Ukrainą

Reprezentacja Polski zmierzy się 9 października we Lwowie z Ukrainą. Będzie to inauguracja rozgrywek Rugby Europe Trophy. Walijski selekcjoner, Chris Hitt rozesłał powołania.

Rugby Europe Trophy (RET) to coś w rodzaju trzeciego poziomu rozgrywek europejskich reprezentacji narodowych w rugby. Najwyższy poziom to Six Nations Cup (Turniej Sześciu Narodów), w którym grają Anglia, Francja, Szkocja, Walia, Irlandia i Włochy. Po nim następuje Championship, w którym udział biorą: Gruzja, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Rosja i Rumunia. Wreszcie RET - trzeci poziom, na którym obok Polski (33 miejsce w światowym rankingu) grają Belgia (27 miejsce), Niemcy (30 miejsce), Litwa (43 miejsce), Szwajcaria (29 miejsce) oraz Ukraina (36 miejsce). Reprezentacje rozgrywają mecz i rewanż, zwycięzca uzyska awans do wyższej dywizji. Bój o awans, na który zdaniem kapitana naszej reprezentacji, Piotra Zeszutka stać Polaków rozpocznie się 9 października wyjazdowym meczem z Ukrainą we Lwowie.

Rugby. Polska zagra z Ukrainą we Lwowie

Reklama

Walijski selekcjoner reprezentacji Polski, za pośrednictwem Polskiego Związku Rugby rozesłał właśnie powołania na zgrupowanie w Siedlcach, które poprzedzi mecz we Lwowie. Na liście na obóz, który rozpocznie się 3 października znalazło się 36 zawodników. Spośród tej grupy na mecz do Lwowa zostanie wybranych 26 rugbistów. Wśród powołanych jest jedna niespodzianka - to Anton Szaszero z RC Arka Gdynia. Ten zawodnik z 40 punktami jest najskuteczniejszy w Ekstralidze po 4. kolejkach - do tej pory był jednak identyfikowany jako zawodnik ukraiński. Najwidoczniej uzyskał wszystkie możliwe dokumenty i będzie mógł reprezentować Polskę.

Oto pełna lista zawodników powołanych na siedleckie zgrupowanie reprezentacji Polski wraz z ich przynależnością klubową.

Awenta Pogoń Siedlce: Krystian Olejek, Łukasz Korneć. 

Ogniwo Sopot: Sylwester Gąska, Piotr Zeszutek, Adam Piotrowski, Thomas Fidler, Jan Mroziński, Mateusz Plichta, Wojciech Piotrowicz.

Lechia Gdańsk: Grzegorz Buczek. 

Master Pharm Rugby Łódź: Krystian Pogorzelski 

Skra Warszawa: Paul Walters, Siokivaha Halaifuana, Jan Cal, Arkadiusz Janeczko. 

Orkan Sochaczew: Adrian Pętlak, Artur Fursenko, Dawid Plichta, Michał Gadomski, Michał Szwarc. 

Juvenia Kraków: Marcin Siemaszko, Marcin Morus, Daniel Tomanek 

Posnania Poznań: Daniel Gdula. 

Arka Gdynia: Dominik Mohyla, Szymon Sirocki, Anton Szaszero. 

Pontypool RFC (Walia): Zenon Szwagrzak. 

Rugby Club Yverdon (Szwajcaria): Patryk Reksulak. 

ASV Lavaur Rugby (Francja): Quentin Cieslinski. 

CAP Rugby Pontarlier (Francja): Jędrzej Nowicki. 

Bromsgrove RFC (Anglia): Edward Krawiecki. 

Ebbw Vale RFC (Walia): Dawid Rubasniak. 

Burry Port RFC (Walia): Jakub Małecki. 

Tynedale RFC Corbridge (Anglia): Ross Cooke.

Brighton Blues FC (Anglia): Stasio Maltby.

Maciej Słomiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje