Reklama

Reklama

Rugby. Polska - Kanada 17-14 w HSBC World World Series

Polskie rugbistki tworzą historię! Sensacyjnie wygrały z Kanadą, w ćwierćfinale turnieju w Maladze zmierzą się z Rosją.


Komentatorzy i eksperci zgodnie mówią o sensacji. Polki, które zostały gościnnie zaproszone na turniej HSBC World Series pokonały 17-14 Kanadę, która od lat jest w światowej czołówce. Już wczoraj w prywatnych rozmowach po przegranym debiucie z USA (7-31) polskie zawodniczki przyznawały, że nie taki diabeł straszny i w  spotkaniu z Kanadą mogą pokusić się o niespodziankę. Tak się stało, ale dramaturgią meczu Polek z reprezentacją "Klonowego Liścia" można by obdzielić kilka sezonów serialu na Netflixie. 

Reklama

 

Spotkanie z Kanadą zaczęło się fantastycznie dla Polek, które twardo grały w obronie, a w ataku robotę robiła szybka jak wiatr Małgorzata Kołdej, której dwa przyłożenia dały naszej reprezentacji prowadzenie 10-0.

"La donna e mobile" - "kobieta zmienną jest"- stąd druga połowa początkowo wyglądała zgoła inaczej. Dwa przyłożenia i dwa podwyższenia dały Kanadzie prowadzenie 14-10 na dwie minuty przed końcem meczu. Wtedy Polki potwierdziły słowa swojego trenera Janusza Urbanowicza, który przed turniejem mówił: - Te dziewczyny tyle razy mnie już zaskoczyły, że sam nie wiem czego się teraz po nich spodziewać.

Największy sukces w historii polskiego rugby. Kanada pokonana!

I tak się stało, zaraz po wznowieniu gry sprawy w swoje ręce wzięła znów Małgorzata Kołdej i jak wystrzelona z łuku pognała po skrzydle. 15-14 i jeszcze podwyższenie Natalii Pamięta było 17-14.

Kołdej ma już cztery przyłożenia, najwięcej spośród wszystkich uczestniczek HSBC World Series Rugby 7 w Maladze. Pani arbiter przedłużyła mecz, ale Polki były jak skały w defensywie i w ten sposób doszło do sensacji i największego sukcesu w historii polskiego rugby!

 

W nagrodę Polki o 15:37 zagrają w ćwierćfinale turnieju z Rosją. Zdecydowanymi faworytkami są Rosjanki, ale znów trzeba wrócić do słów trenera Urbanowicza - te dziewczyny potrafią zaskoczyć.

Polki występują w następującym składzie w tym historycznym turnieju: Julia Druzgała, Anna Klichowska, Małgorzata Kołdej, Hanna Maliszewska, Marta Morus, Natalia Pamięta, Oksana Panasenko, Sylwia Witkowska, Patrycja Zawadzka (wszystkie reprezentują Biało-Zielone Ladies Gdańsk) oraz Aleksandra Lachowska (Legia Warszawa).

Ponadto sztab w składzie: Janusz Urbanowicz - I trener, Tomasz Stępień - II trener, Piotr Kwidziński - menadżer i Robert Cajzer - fizjoterapeuta.

Polska - Kanada 17-14 (10-0)

Punkty dla Polski: Małgorzata Kołdej 15, Natalia Pamięta 2

Punkty dla Kanady: Nakisa Levale 10, Breanne Nicholas 4

Wyniki turnieju HSBC World Series Rugby 7 w Maladze

Grupa A

USA - Kanada 22-7

USA - Polska 31-7

Polska - Kanada 17-14

Grupa B

Irlandia - Hiszpania 21-5

Australia - Belgia 40-5

Hiszpania - Belgia 26-19

Australia - Irlandia 17-12

Irlandia - Belgia 29-12

Australia - Hiszpania 20-0

Grupa C

Rosja - Brazylia 15-10

Francja - Anglia 33-17

Rosja - Anglia 24-14

Francja - Brazylia 33-7

Anglia - Brazylia 24-10

Francja - Rosja 17-0

Ćwierćfinały o miejsca 1-8

USA - Anglia, godz. 14:53

Francja - Irlandia, godz. 15:15

Polska - Rosja, godz. 15:37

Australia - Kanada, godz. 15:59

Mecze o miejsca 9-11

Brazylia - Belgia, godz. 16:21

Hiszpania - wolny los.

Maciej Słomiński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy