Reklama

Reklama

Rugby. Odwołane zgrupowanie reprezentacji w Gdańsku

Sprawy pandemiczne i ekonomiczne zadecydowały o odwołaniu styczniowego zgrupowania reprezentacji. Kadra ma za to zagrać towarzysko 19 lutego z Czechami w Pradze.

Polskie rugby zaliczyło bardzo obiecujący rok 2021. Zamierzano pójść za ciosem i zorganizować pod koniec stycznia pierwsze zgrupowanie reprezentacji w 2022 r. Były plany, by odbyło się w ciepłych krajach, konkretnie w Turcji, miał to być obóz wspólny z reprezentacją Rosji (uczestnik Pucharu Świata w 2019 r.) - w planie były wspólne treningi i sparingi.

Niestety przepisy pandemiczne ograniczają możliwość podróży nad  Bosfor z Wysp Brytyjskich, a przecież stamtąd pochodzi sztab trenerski Biało-Czerwonych i kilku znaczących zawodników reprezentacji. Ostatecznie padło na Gdańsk, rozesłano nawet powołania na obóz, który miał trwać w dniach 23-30 stycznia. Wśród wezwanych nad morze był jeden debiutant: George Sweetman z Luctonians RFC.

Reklama

Rugby. Odwołane zgrupowanie kadry w Gdańsku

Ostatecznie i ten obóz nie dojdzie do skutku. Kilku reprezentantów jest chorych, kliku innych zatrzymały w domach obowiązki służbowe. Pamiętajmy, że rugby w naszym kraju jest wciąż sportem półamatorskim. Zamiast zgrupowania trwa dopinanie szczegółów, by 19 lutego zagrać towarzysko z Czechami w Pradze.

To będzie główny etap przygotowań do wiosennych meczów reprezentacji w ramach rozgrywek Rugby Europe Trophy. Pierwsze z tych spotkań odbędzie się 19 marca w Belgii, a konkretnie w Brukseli na stadionie Nelsona Mandeli. Na dziś sytuacja jest taka,  że na mecz będą mogły wejść osoby zaszczepione. Drugie w tym roku (i ostatnie w ramach rozgrywek Trophy) spotkanie odbędzie się 6 kwietnia w Polsce z Litwą, a prawdopodobną lokalizacją będzie Białystok. Rugby w stolicy Podlasia jest na fali wznoszącej, a lokalna drużyna plasuje na drugim miejscu na zapleczu Ekstraligi.

Pisaliśmy również jakiś czas temu o konkursie na dyrektora sportowego Polskiego Związku Rugby. Kandydatury na to prestiżowe i niezwykle ważne stanowisko można zgłaszać do końca stycznia 2022 r., a z informacji przez nas uzyskanych wynika, iż już pierwsze aplikacje napłynęły. Są to na razie kandydaci głównie zagraniczni. 

Maciej Słomiński


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy