Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski odmówiła gry z Rosją na mistrzostwach Europy. Jest oświadczenie

Zaplanowany na piątek mecz Polska - Rosja w ramach mistrzostw Europy w rugby na wózkach się nie odbędzie. Reprezentacja Polski - z uwagi na atak armii rosyjskiej na Ukrainę - zadecydowała, że nie chce brać udziału w tej potyczce, co potwierdzono w oficjalnym komunikacie. Rosjanom - zgodnie z obowiązującymi zasadami - przyznano wygraną walkowerem.

W związku z agresją Rosji na Ukrainę w kalendarzach wielu sportów następują zmiany, które są bezpośrednią reakcją na trwające działania wojenne. Rozgrywki sportowe u naszych wschodnich sąsiadów naturalnie zamarły, z kolei Rosjanie muszą się liczyć z utratą różnych imprez organizowanych u siebie oraz ze swoistą "izolacją" także poza granicami własnego kraju.

Reklama

Nie inaczej jest w przypadku rugby na wózkach - w ramach tej dyscypliny trwają obecnie mistrzostwa Europy, których gospodarzem jest stolica Francji, Paryż. W jednym ze spotkań czempionatu miały zmierzyć się kadry Polski i Rosji - miały, bowiem "Biało-Czerwoni" odmówili gry, co przekazano w oficjalnym komunikacie.

ME 2022. w rugby na wózkach. Reprezentacja Polski odmówiła gry z Rosją

"Reprezentacja Polski w rugby na wózkach zdecydowała nie zagrać w meczu G13 POL vs RUS 25 lutego 2022 podczas Mistrzostw Europy w Paryżu" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. Tę z całą pewnością trudną decyzję uargumentowano obecną sytuacją w Ukrainie.

Czym jest mecz G13? Jest to starcie pomiędzy trzecią drużyną grupy A mistrzostw (w tym przypadku Rosją) oraz czwartą ekipą grupy B (czyli Polakami). Obie kadry walczyły już tylko o miejsca 5-8 turnieju - a skoro "Biało-Czerwoni" odmówili udziału w meczu, to przypadnie im w udziale 7. lub 8. lokata. World Wheelchair Rugby oficjalnie potwierdziła już, że zgodnie z obowiązującymi zasadami przyznany zostaje ekipie Rosji walkower 1-0.

ME 2022 w rugby na wózkach. Polska przegrała trzy dotychczasowe mecze

Reprezentanci Polscy w grupie walczyli kolejno z Wielką Brytanią, Holandią i Niemcami. Niestety wszystkie dotychczasowe spotkania przegrali - odpowiednio 38-55, 38-43 i 36-52.

Rosja w grupie rywalizowała z Danią, Szwajcarią i Francją - jedynie z drugą z wymienionych ekip zdołała odnieść zwycięstwo.

Mistrzostwa Europy w rugby na wózkach 2022 potrwają do 26 lutego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL