Reklama

Reklama

Polki rozbite przez Rosjanki w HSBC World Series

Rosyjskie mistrzynie Europy za mocne dla reprezentacji Polski. Jutro mecz o wszystko z Brazylią.

Po minimalnie przegranym meczu z Irlandią (10-14) na otwarcie turnieju HSBC World Series w Sewilli reprezentacja Polski w rugby 7, zbierała zewsząd pochwały. Komplementowali ją komentatorzy jak i na miejscu rugbowe rywalki. Było jednak z góry wiadomo, że wygrana w meczu z Rosjankami to będzie "mission impossible". Rosjanki to aktualne mistrzynie Europy, w dodatku są w wybornej formie - w poprzednim turnieju w Maladze uległy jedynie w finale Amerykankom, bijąc w półfinale numer 1 światowego rankingu, Australijki.

Reklama

We wspomnianym turnieju w Maladze, Rosja wygrała z Polską 26-5 i teraz padł podobny wyniki 29-5.

Mecz zaczął się najgorzej jak mógł dla reprezentacji Polski, Victoria Em, dysponująca wyjątkową szybkością i równie krótkim nazwiskiem już po 30 sekundach była na naszym polu punktowym. Po kolejnych dwóch minutach z zakrwawioną wargą musiała z boiska zejść podpora naszej drużyny, Sylwia Witkowska. Absolutnie nie odebrało to Polkom motywacji, po książkowej akcji, w której piłkę miały po kolei: Karolina Jaszczyszyn- Julia Druzgała - znowu Jaszczyszyn, wreszcie Anna Klichowska, która zdobyła drugie tego dnia swoje przyłożenie. Piękna akcja!

Na tym skończyły się dobre momenty dla Polek w tej połowie. Po pierwszych siedmiu minutach było 22-5 dla Rosji, straciliśmy aż cztery przyłożenia, z czego trzy po stronie Małgorzaty Kołdej, która jest bardzo szybka, w ataku doskonała, ale w obronie ma braki.

W drugiej połowie Polki raz były w pobliżu pola punktowego Rosjanek, niestety nie udało się tego przełożyć na punkty. Ostatecznie niespodzianki nie było. Jutro o godz. 11:51 Polska zmierzy się z Brazylią w meczu o wyjście z grupy. Obserwując dotychczasowe spotkania można być optymistą. Dodatkowo, jest spora szansa (padło stwierdzenie, że to "80 procent"), że do gry wróci, nieobecna dziś Natalia Pamięta

Polska - Rosja 5-29 (5-22)

Punkty dla Polski: Anna Klichowska 5.

Punkty dla Rosji: Kristina Seredina 12, Victoria Em, Alena Tiron, Daria Szestakowa po 5, Snieżannna Kulikowa 2.

Skład Polski: Karolina Jaszczyszyn, Julia Druzgała, Anna Klichowska, Małgorzata Kołdej, Hanna Maliszewska, Marta Morus, Sylwia Witkowska - Oksana Panasenko, Aleksandra Leśniak, Tamara Czumer, Patrycja Zawadzka, Martyna Wardaszka.

Sztab w składzie: Janusz Urbanowicz - I trener, Tomasz Stępień - II trener, Piotr Kwidziński - menadżer i Robert Cajzer - fizjoterapeuta.

Dotychczasowe wyniki turnieju HSBC rugby 7 kobiet w Sewilli:

Grupa A

Kanada - Anglia 12-33

USA - Portugalia 52-0

Kanada - Portugalia 45-7

USA - Anglia 24-10

Grupa B

Irlandia - Polska 14-10

Rosja - Brazylia 26-7

Irlandia - Brazylia 29-12

Rosja - Polska 29-5

Grupa C

Francja - Hiszpania 43-0

Australia - Belgia 38-0

Dotychczasowe wyniki turnieju HSBC rugby 7 mężczyzn w Sewilli

Grupa A

USA - Hiszpania 28-26

Grupa B

Irlandia - Niemcy 33-5

Argentyna - Jamajka 42-0

Grupa C

Francja - Walia 38-12

Anglia - Japonia 28-10

Grupa D

Kanada - Szkocja 5-21

Australia - Kenia 42-0

Maciej Słomiński

 

 

 

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy