Reklama

Reklama

Niesamowity mecz o mistrzostwo Polski! Pierwszy tytuł dla zasłużonego klubu

Orkan Sochaczew pokonał Ogniwo w Sopocie 17:16 w meczu decydującym o mistrzostwie Polski w rugby po niesamowitej końcówce. To pierwszy tytuł mistrzowski klubu z Mazowsza w historii.

To był mecz godny finału, a Orkan Sochaczew od Ogniwa Sopot był minimalnie lepszy i zasłużenie zdobył tytuł mistrzowski. O wiele lepiej zaczęli rugbiści Orkana, który objęli prowadzenie 10:0, byłoby jeszcze więcej ale przy karnym swego lidera, Pietera Willema Steenkampa sędziowie zdecydowali, że zbyt długo przygotowywał się do kopnięcia. 

Potem inicjatywę w tym meczu przejęli urzędujący mistrzowie Polski z Ogniwa Sopot. Piłkę na polu punktowym przyłożył Gruzin Kacha Kawtaradze. Systematycznie punkty z rzutów karnych zdobywał sopocki numer 10, Wojciech Piotrowicz. Do przerwy było 10:10, a potem prowadzenie uzyskali zawodnicy trenera Karola Czyża, było 16:10. Wydawało się, że Ogniwo zdobędzie trzeci tytuł mistrzowski z rzędu. W końcówce jednak kluczową akcję przeprowadzili goście z Sohaczewa, wspierani przez liczną rzeszę kibiców. Po składnej akcji piłkę w polu punktowym przyłożył Michał Kępa. Z niełatwej pozycji kopał Pieter Willem Steenkamp, to zawodnik wysokiej klasy i nie pomylił się zapewniając z podwyższenia prowadzenie Orkanowi 17:16. W końcówce byliśmy świadkami huraganowych ataków Ogniwa, ale nie pomogło nawet wejście na plac gry, kontuzjowanego od pół roku, kapitana Piotra Zeszutka.

Reklama


Tym samym sopocianie po trzech latach dominacji musieli przełknąć gorycz porażki i oddać mistrzostwo Polski. Nie będzie 12. tytułu. Natomiast dla Orkana to wielki dzień, bo w historii tego klubu to pierwszy wygrany sezon.

Końcówa klasyfikacja mistrzostw Polski 2021/22:

1.       Orkan Sochaczew

2.       Ogniwo Sopot

3.       Up Fitness Skra Warszawa

4.       Lechia Gdańsk

5.       Edach Budowlani Lublin

6.       Master Pharm Rugby Łódź

7.       Arka Gdynia

8.       Juvenia Kraków

9.       Awenta Pogoń Siedlce

10.   Posnania Poznań

Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 16:17 (10:10)

Punkty: Wojciech Piotrowicz 11, Kacha Kawtaradze 5 - Pieter Willem Steenkamp 7, Mateusz Pawłowski 5, Michał Kępa 5.

Ogniwo: Kawtaradze, Burek, Fidler - Mokrecow, Mroziński, Wilczuk - Powała-Niedźwiecki, Grabowski - M. Plichta - Piotrowicz - Mrowca, Burrows, Haznar, Olszewski - Żuk. Rezerwa: Bachurzewski, Karol, Ciwciwadze, Zeszutek, Graban, Anuszkiewicz, Drewczyński, Wołowczyk. Trener: Karol Czyż.

Orkan: Baumann, Gadomski, Polakowski - Meyer, Pawłowski, A. Szwarc - Budnik, Jansen - D. Plichta - Steenkamp - Krześniak, Fursenko, M. Szwarc, Wróbel - Kępa. Rezerwa: Lewandowski, Gołębiowski, Zieliński, Młyńczak, Petlak, Sadowski, Rakowski. Trener: Maciej Brażuk.

Maciej Słomiński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL