Reklama

Reklama

UEFA: Mundial co dwa lata to "realne zagrożenia" dla futbolu

UEFA i jej szef Aleksander Ceferin konsekwentnie walczą z kontrowersyjnym pomysłem FIFA, by rozgrywać mundial co dwa lata. W specjalnym komunikacie przedstawiono w skrócie zagrożenia związane z realizacją takiego projektu.

UEFA w specjalnym komunikacie podkreśla swoje rozczarowanie faktem, że pomysł z rozgrywaniem mundialu co dwa lata jest promowany przez FIFA, mimo, że nie odbyły się odpowiednie konsultacje w tej sprawie w gronie zainteresowanych stron i podmiotów.

Przedstawiciele UEFA wskazują na całą serię "realnych zagrożeń", które może nieść za sobą wprowadzenie takiej rewolucji, jaką rozważa FIFA. Argumentują, że mundial odbywający się co dwa lata może wiązać się ze zmniejszeniem prestiżu i renomy mistrzostw świata. Dodają, że to także ryzyko zbyt wielkich obciążeń fizycznych nałożonych na piłkarzy, którzy nie mieliby czasu na odpowiednią regenerację.

Reklama

Mundial co dwa lata to też cios w kobiecy futbol

UEFA wskazuje też, że mistrzostwa globu co dwa lata to zagrożenie dla turniejów piłki młodzieżowej oraz dla piłki kobiecej, która jest przecież obecnie na fali wznoszącej, a przy przeciążonym kalendarzu w piłce męskiej mogłaby zostać na powrót zmarginalizowana, zepchnięta w cień. 

JK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy