Zenit - Lokomotiw 6-1 (3-0). Liga rosyjska - 28. kolejka Premier League

W pojedynku 28. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 2 maja, zespół Zenitu wysoko wygrał z Lokomotiwem 6-1 (3-0). Mecz na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu obejrzało 39 793 widzów.

28. kolejka Rosja - Premier League
2021-05-02 18:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 39793 | Arbiter: Sergey Karasev
F. Kamano 56'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Zenitu zajmowała pierwsze, natomiast drużyna Lokomotiwu - drugie miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 starć jedenastka Zenitu wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz 22 remisy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Wendel zastąpił Sebastiána Driussiego.

Tymczasem to zawodnicy Zenitu otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Artjom Dziuba. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 22. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lokomotiwu i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka Lokomotiwu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Sardar Azmoun. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Sebastián Driussi.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Pablowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zenitu w 45. minucie spotkania, gdy Sardar Azmoun strzelił z karnego trzeciego gola.

Na drugą połowę drużyna Lokomotiwu wyszła w zmienionym składzie, za Maksima Mukhina wszedł Władisław Ignatjew.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 46. minucie Sardar Azmoun hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-0. Przy zdobyciu bramki pomagał Malcom.

W 51. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Artjom Dziuba z Zenitu.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie bramkę pocieszenia zdobył François Kamano.

Chwilę później trener Lokomotiwu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Anton Miranchuk, a murawę opuścił Rifat Żemaletdinow. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter ukarał kartką Antona Miranchuka, piłkarza gości.

Niedługo później Malcom wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zenitu, strzelając kolejnego gola w 67. minucie meczu. Asystę przy bramce zanotował Artjom Dziuba.

W 69. minucie sędzia pokazał kartkę Dalerowi Kuziajewowi, zawodnikowi Zenitu. Trener Zenitu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Magomeda Ozdojewa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Sardar Azmoun. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Dmitriemu Rybchinskiemu z Lokomotiwu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 6-1.

Vedran Czorluka83′
36′ 71′ Jarosław Rakicki
Pablo Nascimento Castro45′
Douglas dos Santos Justino de Melo
Maciej Rybus
Wílmar Enrique Barrios Terán
Dmitrij Barinow
 67′ 80′ Malcom Filipe Silva de Oliveira
Grzegorz Krychowiak22′
69′ 81′ Daler Kuziajew
Maksim Muchin38′ 46′
13′ Marcus Wendel Valle da Silva
Rifat Żemaletdinow58′
 19′, 51′ Artjom Dziuba
Fiodor Smołow65′
 39′, 45′ (k.), 46′ 70′ Sardar Azmoun
Murilo Cerqueira Paim
71′ Danil Krugovoy
Daniil Kulikov
81′ Andriej Mostowoj
Stanislav Magkeev
70′ Magomed Ozdojew
Anton Miranczuk58′ 61′
80′ Aleksey Sutormin
Antonio Eder
13′ Sebastián Driussi
Vitali Lisakovich58′
Daniil Shamkin
José Luís Mendes Andrade65′

Piłkarze Zenitu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.