Zenit - FK Rostów 2-2 (0-1). Liga rosyjska - 20. kolejka Premier League

W pojedynku 20. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 27 lutego, drużyna Zenitu zremisowała z FK Rostów 2-2 (0-1). Mecz na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu obejrzało 23 165 widzów.

20. kolejka Rosja - Premier League
2021-02-27 14:30 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 23165 | Arbiter: Aleksey Matyunin
A. Sowe 44',89'

Było to starcie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą pierwsza i piąta drużyna Premier League.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Zespół Zenitu wygrał aż 26 razy, zremisował 11, a przegrał tylko 12.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FK Rostów.

Wysiłki podejmowane przez zespół FK Rostów w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Ali Sowe. Przy strzeleniu gola asystował Aleksiej Kozłow.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Pontus Almqvist, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Rostów.

Niestety w 52. minucie meczu Mikhail Kerzhakov bramkarz Zenitu z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Andrieja Łuniowa - rezerwowego bramkarza zespołu. W 54. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Dejanowi Lovrenowi z Zenitu.

W 56. minucie arbiter wyrzucił z boiska Maksima Osipenkę z FK Rostów. W 60. minucie Georgi Makhatadze zastąpił Aleksandra Pavlovetsa. Po godzinie gry żółtą kartką został ukarany Daler Kuziajew, piłkarz Zenitu.

W 73. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FK Rostów Nikolay Poyarkov. W 77. minucie żółtą kartkę dostał Khoren Bayramyan z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zenitu w 77. minucie spotkania, gdy Daler Kuziajew strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vyacheslav Karavaev.

Niedługo później Ali Sowe wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Rostów, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Khoren Bayramyan.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole Zenitu za Wendla wszedł Andrey Mostovoy, a w drużynie FK Rostów Nikolay Poyarkov zmienił Haitama Aleesamiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Aleksiej Kozłow
54′ Dejan Lovren
Georgi Makhatadze60′
 77′ 61′ 82′ Daler Kuziajew
Mathias Antonsen Normann16′ 67′
90′ Marcus Wendel Valle da Silva
Dmitri Poloz68′
Artjom Dziuba
Ali Sowe  44′, 89′ 29′
81′ Sardar Azmoun
Pontus Almqvist45′ 68′
52′ Andriej Łuniow
Denis Terentjev
81′ Aleksander Jerokin
Khoren Bayramyan68′ 77′
90′ Andrey Mostovoy
Armin Gigovic67′
82′ Aleksey Sutormin