Ural Jekaterynburg - Rubin Kazań 0-1 (0-1). Liga rosyjska - 26. kolejka Premier League

18 kwietnia na Ekaterinburg Arena w Jekaterynburgu odbyło się starcie 26. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Uralu i Rubinu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rubinu 1-0. Na stadionie zasiadło 10 739 widzów.

26. kolejka Rosja - Premier League
2021-04-18 11:00 | Stadion: Ekaterinburg Arena | Widzów: 10739 | Arbiter: Artem Lyubimov
Ural Jekaterynburg
Rubin Kazań
0
1
D. Jevtić 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Rubinu wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Georgiego Zotova z Rubinu, a w 25. minucie Andreya Egorycheva z drużyny przeciwnej.

Trener Rubinu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Soltmurada Bakaeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Khvicha Kvaratskhelia. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. W 34. minucie żółtą kartką został ukarany Denis Makarov, zawodnik gości.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Darko Jevtić dla zespołu Rubinu. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Soltmurad Bakaev.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rubinu.

W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ramazana Gadzhimuradova z Uralu, a w 56. minucie Soltmurada Bakaeva z drużyny przeciwnej. W 62. minucie za Ylldrena Ibrahimaja wszedł Andrey Panyukov.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rubin: Oliverowi Abildgaardowi w 64. i Ili Samoshnikovowi w 68. minucie. W 64. minucie Soltmurad Bakaev został zmieniony przez Hwang In-Beoma, co miało wzmocnić zespół Rubinu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arsena Adamova na Denisa Kułakowa w 81. minucie. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę obejrzał Denis Makarov, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

W 83. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy Rubinu: Aleksandr Zuev, Mikhail Kostyukov, a na ich miejsce weszli Oleg Szatow, Darko Jevtić. Trener Uralu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Andreya Egorycheva i na pole gry wprowadził napastnika Artema Maksimenkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał żółtą kartkę Yuriemu Dyupinowi z drużyny gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jurij Djupin90′
81′ Arsen Adamov
Darko Jevtić  45′ 87′
53′ Ramazan Gadzhimuradov
Oleg Szatow87′
62′ Ylldren Ibrahimaj
Oliver Abildgaard64′
Danijel Miškić
Denis Makarow34′ 82′
25′ 87′ Andrey Egorychev
Nikita Yanovich
81′ Denis Kułakow
Soltmurad Bakaev32′ 56′ 64′
87′ Artem Maksimenko
In-Beom Hwang64′
62′ 83′ (k.) Andrey Panyukov
Leon Musaev

Stepan Surikov

Aleksandr Zuev87′

Ivan Ignatjev

Mikhail Kostyukov87′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Rubinu dostali w meczu sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Uralu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości dokonała czterech zmian.