Ural Jekaterynburg - FK Ufa 0-0. Liga rosyjska - 21. kolejka Premier League

W meczu 21. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 7 marca, zespół Uralu zremisował z Ufa 0-0. Mecz na Ekaterinburg Arena w Jekaterynburgu obejrzało 4 575 widzów.

21. kolejka Rosja - Premier League
2021-03-07 12:00 | Stadion: Ekaterinburg Arena | Widzów: 4575 | Arbiter: Sergey Lapochkin
Ural Jekaterynburg
FK Ufa
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań drużyna Ufa wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Ufa. W 14. minucie czerwoną kartkę obejrzał Parfait Bizoza, tym samym zespół gości musiał większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

W 41. minucie za Ostona Urunova wszedł Vyacheslav Krotov. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Uralu wyszła w zmienionym składzie, za Ylldrena Ibrahimaja wszedł Ramazan Gadzhimuradov. W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vladimira Rykova z Uralu, a w 61. minucie Aleksandra Sukhova z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Uralu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Aleksey Evseev, a murawę opuścił Andrey Egorychev. Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Uralu i jedną drużynie przeciwnej. W 79. minucie Branko Jovičić został zmieniony przez Andreya Panyukova, co miało wzmocnić zespół Uralu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nemanję Mileticia na Pavela Alikina.

Trener Ufa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dmitriego Sysueva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Komnen Andrić. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Ufa doszło do zmiany. Artem Golubev wszedł za Timura Żamaletdinowa.

Aleksandr Belenov
90′ Denis Kułakow
Aleksandr Sukhov61′
Stefan Strandberg
Konstantin Pliev
56′ Vladimir Rykov
Bojan Jokić
Igor Kalinin
Nemanja Miletić84′
79′ Branko Jovičić
Jemal Tabidze
46′ Ylldren Ibrahimaj
Filip Mrzljak83′
Othman El Kabir
Oston Urunov41′
Rafał Augustyniak
Parfait Bizoza14′
62′ Andrey Egorychev
Artem Golubev90′
62′ Aleksey Evseev
Dmitri Sysuev90′
46′ 73′ Ramazan Gadzhimuradov
Vyacheslav Krotov41′
Chingiz Magomadov

Danijel Miškić

Vyacheslav Podberezkin

Artem Maksimenko

79′ Andrey Panyukov

Przewaga zespołu Uralu w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Ufa wymieniła czterech graczy.