Ural Jekaterynburg - FK Krasnodar 0-3 (0-0). Liga rosyjska - 1. kolejka Premier League

W pojedynku 1. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 25 lipca, zespół Uralu przegrał z Krasnodarem 0-3 (0-0). Mecz na Ekaterinburg Arena w Jekaterynburgu obejrzało 471 widzów.

1. kolejka Rosja - Premier League
2021-07-25 16:30 | Stadion: Ekaterinburg Arena | Widzów: 471 | Arbiter: Vasili Kazartsev
Ural Jekaterynburg
FK Krasnodar
0
3
T. Vilhena 62',85'
J. Córdoba 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Krasnodaru wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna Krasnodaru zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Uralu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Uralu.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Eduarda Spertsyana z Krasnodaru, a w 60. minucie Erica Bicfalviego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Viktora Claessona wszedł Jhon Córdoba.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Krasnodaru doszło do zmiany. Remy Cabella wszedł za Magomeda-Shapiego Suleymanova.

Dopiero w drugiej połowie Tonny Trindade wywołał eksplozję radości wśród kibiców Krasnodaru, strzelając gola w 62. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Remy Cabella.

W 77. minucie sędzia ukarał kartką Alekseya Gerasimova, zawodnika gospodarzy. Trener Uralu postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Andreya Egorycheva i na pole gry wprowadził napastnika Artema Maksimenkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Krasnodaru postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jurija Gazinskiego wszedł Cristian Ramírez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Krasnodaru w 85. minucie spotkania, gdy Tonny Trindade zdobył drugą bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w zespole Krasnodaru doszło do zmiany. Vladimir Iljin wszedł za Aleksieja Jonowa.

W 90. minucie kartkę dostał Aleksandr Chernikov z Krasnodaru.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Krasnodaru w 90. minucie spotkania, gdy Jhon Córdoba strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Kaio Fernando da Silva Pantaleão
77′ Aleksey Gerasimov
Egor Sorokin
Kirill Kolesnichenko
Tonny Emilio Trindade de Vilhena  62′, 85′
66′ Ylldren Ibrahimaj
Jurij Gazinski85′
75′ Vyacheslav Podberezkin
Magomed-Shapi Suleymanov61′
Rafał Augustyniak
Viktor Johan Anton Claesson60′
84′ Andrey Egorychev
Aleksandr Chernikov90′
45′ (k.) 60′ Eric Cosmin Bicfalvi
Eduard Spertsyan53′
66′ Andrey Panyukov
Dmitri Stotskiy
75′ Danijel Miškić
Jhon Andrés Córdoba Copete60′  90′ (k.)
66′ Yuri Zheleznov
Vladimir Iljin88′
66′ Mikhail Ageev

84′ Artem Maksimenko

Artem Shmykov

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.