Ural Jekaterynburg - CSKA Moskwa 0-1 (0-0). Liga rosyjska - 11. kolejka Premier League

17 października na Ekaterinburg Arena w Jekaterynburgu odbyło się starcie 11. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Uralu i CSKA. Mecz zakończył się zwycięstwem CSKA 1-0. Na stadionie zasiadło 487 widzów.

11. kolejka Rosja - Premier League
2021-10-17 13:00 | Stadion: Ekaterinburg Arena | Widzów: 487 | Arbiter: Artem Lyubimov
Ural Jekaterynburg
CSKA Moskwa
0
1
C. Ejuke 52'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna CSKA wygrała aż 17 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko trzy.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedynego gola meczu strzelił Chidera Ejuke dla jedenastki CSKA. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Ivan Oblyakov.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Leo Goglichidzemu z zespołu gospodarzy. Była to 62. minuta spotkania. W 67. minucie za Baktiyora Zainutdinova wszedł Fedor Chalov. A trener Uralu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Artema Maksimenkę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Eric Bicfalvi.

Po chwili trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Alan Dżagojew, a murawę opuścił Ilzat Akhmetov. W 84. minucie Chidera Ejuke został zmieniony przez Wiktora Wasina, a za Maksima Muchina wszedł na boisko Konstantin Kuchaev, co miało wzmocnić drużynę CSKA. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leo Goglichidzego na Vyacheslava Podberezkina.

Jaka Bijol
62′ 86′ Leo Goglichidze
Ilzat Akhmetov77′
74′ Eric Cosmin Bicfalvi
Alan Dżagojew77′
86′ Vyacheslav Podberezkin
Konstantin Kuchaev85′
Yuri Zheleznov
Fedor Chalov67′
Mikhail Ageev

Ylldren Ibrahimaj

74′ Artem Maksimenko

Artem Shmykov

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników CSKA żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół CSKA w drugiej połowie wymienił czterech graczy.