Ural - FK Rostów 1-0 (1-0). Liga rosyjska - 29. kolejka Premier League

W pojedynku 29. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 10 maja, zespół Uralu wygrał z FK Rostów 1-0 (1-0). Mecz na Ekaterinburg Arena w Jekaterynburgu obejrzało 12 948 widzów.

29. kolejka Rosja - Premier League
2021-05-10 15:30 | Stadion: Ekaterinburg Arena | Widzów: 12948 | Arbiter: Pavel Shadykhanov
Ural Jekaterynburg
FK Rostów nad Donem
1
0
R. Gadzhimuradov 37'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka FK Rostów wygrała 11 razy i zanotowała trzy porażki oraz siedem remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu zdobył Ramazan Gadzhimuradov dla drużyny Uralu. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dennis Hadzikadunic z FK Rostów. Była to 40. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Uralu.

Trener FK Rostów postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Paweł Mamajew, a murawę opuścił Georgi Makhatadze. Drugą połowę zespół FK Rostów rozpoczął w zmienionym składzie, za Dmitriego Poloza wszedł Kirill Folmer.

W 64. minucie za Pontusa Almqvista wszedł Roman Tugariew. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pawła Pogriebniaka z Uralu, a w 83. minucie Haitama Aleesamiego z drużyny przeciwnej. W 72. minucie Vyacheslav Podberezkin został zmieniony przez Danijela Miškicia, a za Ramazana Gadzhimuradova wszedł na boisko Ylldren Ibrahimaj, co miało wzmocnić jedenastkę Uralu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dennisa Hadzikadunica na Denisa Terentjeva.

Trener Uralu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alekseya Evseeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Andrey Egorychev. W doliczonym czasie gry w drużynie FK Rostów doszło do zmiany. Vladimir Obukhov wszedł za Danila Glebova. W doliczonej czwartej minucie spotkania kartką został ukarany Kento Hashimoto, piłkarz FK Rostów.

Georgi Makhatadze46′
 37′ 82′ Ramazan Gadzhimuradov
Kento Hashimoto90′
88′ Andrey Egorychev
Danil Glebov90′
Branko Jovičić
Dmitri Poloz46′
72′ Vyacheslav Podberezkin
Ali Sowe
69′ Paweł Pogriebniak
Tomas Rukas
88′ Aleksey Evseev
Denis Terentjev74′
Chingiz Magomadov
Kirill Folmer46′
72′ Danijel Miškić
Paweł Mamajew46′
82′ Ylldren Ibrahimaj
Aleksandr Saplinov
Artem Maksimenko
Roman Tugariew64′
Andrey Panyukov
Vladimir Obukhov90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Uralu, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Jedenastka Uralu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.