Terek Grozny - Lokomotiw Moskwa 0-0. Liga rosyjska - 16. kolejka Premier League

W pojedynku 16. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 28 listopada, zespół Terek zremisował z Lokomotiwem 0-0. Mecz na Akhmat Arena w Groznach obejrzało 5 093 widzów.

16. kolejka Rosja - Premier League
2020-11-28 17:00 | Stadion: Akhmat Arena | Widzów: 5093 | Arbiter: Kirill Levnikov
Terek Grozny
Lokomotiw Moskwa
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Jedenastka Lokomotiwu wygrała aż 16 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia przyznał kartkę Stanislavowi Magkeevowi z Lokomotiwu.

W 27. minucie Wilker Ángel został zmieniony przez Aleksandra Putskę. W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Georgiego Melkadzego z Terek, a w 45. minucie Murila z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Terek rozpoczęła w zmienionym składzie, za Evgeniego Kharina wszedł Artem Polyarus. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maksima Nenakhova z Terek, a w 67. minucie Daniila Kulikova z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Terek postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Georgiego Melkadzego wszedł Marat Bystrov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Terek utrzymać remis. A trener Lokomotiwu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vitalego Lisakovicha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Stanislav Magkeev.

Anton Koczenkow
61′ Maksim Nenakhov
Dmitri Zhivoglyadov
27′ Wilker José Ángel Romero
Dmitri Rybchinskiy77′
46′ Evgeni Kharin
François Kamano77′
Ismael Silva Lima
Daniil Kulikov67′
84′ Vladimir Iljin
Grzegorz Krychowiak
43′ 68′ Georgi Melkadze
Vitali Lystsov
68′ Marat Bystrov
Ilya Petukhov
Nikita Karmaev
Aleksandr Siljanov
27′ Aleksandr Putsko
Władisław Ignatjew77′
84′ Amir Aduev
Nikita Iosifov
Oleg Iwanow
Maksim Mukhin
Khalid Kadyrov
Nikolay Titkov
46′ Artem Polyarus
Vitali Lisakovich84′
Anton Shvets
José Luís Mendes Andrade77′
Abubakar Kadyrov
Rifat Żemaletdinow77′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Lokomotiwu. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.