Terek Grozny - FK Soczi 1-2 (0-1). Liga rosyjska - 2. kolejka Premier League

W meczu 2. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 2 sierpnia, zespół Terek przegrał z Dinamem Sochi 1-2 (0-1). Mecz na Akhmat Arena w Groznach obejrzało 11 318 widzów.

2. kolejka Rosja - Premier League
2021-08-02 19:00 | Stadion: Akhmat Arena | Widzów: 11318 | Arbiter: Ivan Sidenkov
M. Dugandžić 59'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Dinama Sochi wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia pokazał kartkę Vitalemu Lystsovowi, piłkarzowi Terek.

W 26. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Terek Daniil Utkin. Po pół godzinie gry kartkę dostał Marko Dugandžić z Dinama Sochi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dinama Sochi.

Na drugą połowę zespół Dinama Sochi wyszedł w zmienionym składzie, za Dmitriego Vorobjeva wszedł Kirill Zaika.

Drużyna Terek ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Marko Dugandžić. Bramka padła po podaniu Christiana Noboa.

W 63. minucie w jedenastce Terek doszło do zmiany. Andriej Siemionow wszedł za Vladislava Karapuzova. W 64. minucie Igor Konovalov został zmieniony przez Lechiego Sadulaeva.

Mimo że zespół Terek nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 129 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 86. minucie wynik ustalił Gabriel Iancu.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Dinama Sochi: Christianowi Noboa i Iwelinowi Popowowi. W tej samej minucie w drużynie Dinama Sochi doszło do zmiany. Bekanty Angban wszedł za Christiana Noboa. Zespołowi Terek zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Dinama Sochi.

Danila Prokhin
13′ Vitali Lystsov
Christian Noboa90′ 90′
63′ Vladislav Karapuzov
Sergey Terekhov
82′ Evgeni Kharin
Ibragim Tsallagov
64′ Igor Konovalov
Nikita Burmistrov70′
26′ (samob.) 64′ Daniil Utkin
Marko Dugandžić  59′ 30′
82′ Mohamed Konaté
Dmitri Vorobjev46′
Aleksandr Melikhov
Denis Adamov
Aleksandr Putsko
Sosłan Dżanajew
63′ Andriej Siemionow
Emanuel Mammana
Amir Aduev
Igor Yurganov
64′ Lechi Sadulaev
Kirill Zaika46′
82′ Islam Alsultanov
Bekanty Victorien Angban90′
64′ Artem Arkhipov
Daniil Pavlov
82′  86′ Gabriel Cristian Iancu
Iwelin Popow70′ 90′
Abubakar Kadyrov
Maksim Barsov

Maksim Kolmakov

João Natailton Ramos dos Santos

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Dinama Sochi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.