Terek Grozny - FK Krasnodar 0-2 (0-2). Liga rosyjska - 8. kolejka Premier League

W meczu 8. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 18 września, drużyna Terek przegrała z Krasnodarem 0-2 (0-2). Mecz na Akhmat Arena w Groznach obejrzało 7 399 widzów.

8. kolejka Rosja - Premier League
2021-09-18 18:00 | Stadion: Akhmat Arena | Widzów: 7399 | Arbiter: Ivan Sidenkov
V. Iljin 44'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 starcia drużyna Krasnodaru wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dwa remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie Darko Todorović został zastąpiony przez Rizvana Utsieva.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Eduard Spertsyan z Krasnodaru. Była to 23. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Krasnodaru w 41. minucie spotkania, gdy Remy Cabella strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Eduard Spertsyan.

Prawie natychmiast Vladimir Iljin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Krasnodaru, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Remy Cabella.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Na drugą połowę drużyna Terek wyszła w zmienionym składzie, za Mohameda Konatégo, Artema Arkhipova, Vitalego Lystsova weszli Senin Sebai, Lechi Sadulaev, Vladislav Karapuzov. W 55. minucie żółtą kartkę dostał Zoran Nižić z zespołu gospodarzy.

W 65. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Zoran Nižić, osłabiając drużynę Terek. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 55. minucie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Krasnodar: Cristianowi Ramírezowi w 68. i Daniilowi Kornyushinowi w 80. minucie.

Matwiej Safonow
46′ Vitali Lystsov
Daniil Kornyushin80′
55′ 65′ Zoran Nižić
Urosz Spajić66′
Andriej Siemionow
Kaio Fernando da Silva Pantaleão
Artem Timofeev
Cristian Leonel Ramírez Zambrano68′
21′ Darko Todorović
Nikita Krivtsov86′
Marat Bystrov
Remy Cabella  41′ 89′
Igor Konovalov
Viktor Johan Anton Claesson
69′ Daniil Utkin
Jurij Gazinski
46′ Artem Arkhipov
Eduard Spertsyan23′ 89′
46′ Mohamed Konaté
Vladimir Iljin  44′
Aleksandr Melikhov
Stanislav Agkatsev
69′ Aleksandr Putsko
Evgeni Gorodov
21′ Rizvan Utsiev
Egor Sorokin66′
Amir Aduev
Dmitri Stotskiy89′
46′ Vladislav Karapuzov
Tonny Emilio Trindade de Vilhena86′
Evgeni Kharin
Irakli Manelov89′
Artem Polyarus
Sergey Volkov
46′ Lechi Sadulaev

Gabriel Cristian Iancu

Abubakar Kadyrov

46′ Senin Hyacinthe Sebai

Zawodnicy Terek otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Krasnodaru w drugiej połowie dokonała czterech zmian.