Terek Grozny - FK Arsenal Tula 2-0 (1-0). Liga rosyjska - 23. kolejka Premier League

W spotkaniu 23. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 17 marca, drużyna Terek wygrała z FK Angusht 2-0 (1-0). Mecz na Akhmat Arena w Groznach obejrzało 2 589 widzów.

23. kolejka Rosja - Premier League
2021-03-17 18:00 | Stadion: Akhmat Arena | Widzów: 2589 | Arbiter: Sergey Lapochkin
Terek Grozny
FK Arsenal Tula
2
0
A. Semenov 33'
V. Iljin 47'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół FK Angusht wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 22. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Terek w 33. minucie spotkania, gdy Andriej Siemionow zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Ismael Silva.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Vladislavowi Panteleevowi z FK Angusht. W 40. minucie Daniil Khlusevich zastąpił Igora Konovalova. W 41. minucie kartką został ukarany Vladimir Iljin, zawodnik gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Terek.

Drugą połowę jedenastka FK Angusht rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksandra Lomovitskiego wszedł Evgeni Lutsenko.

Drużyna FK Angusht ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Vladimir Iljin. Asystę zaliczył Marat Bystrov.

Po chwili trener Terek postanowił bronić wyniku. W 53. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Antona Shvetsa wszedł Wilker Ángel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Terek doszło do zmiany. Gabriel Iancu wszedł za Marata Bystrova. Po chwili trener FK Angusht postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Evans Kangwa, a murawę opuścił Luka Dżordżević.

Między 71. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Terek: Evgeni Kharin, Vladimir Iljin, na ich miejsce weszli: Ladislav Almási, Amir Aduev. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gorana Čaušicia, Artema Sokola zajęli: Kings Kangwa, Igor Gorbatenko. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Evansowi Kangwie z zespołu gości. Była to 90. minuta spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Artem Sokol33′ 73′
 33′ Andriej Siemionow
Georgi Kostadinov
Aleksandr Putsko
Gia Grigaława
Miroslav Bogosavac
Nikołaj Rasskazow
22′ Ismael Silva Lima
Vladislav Panteleev35′
Artem Timofeev
Daniil Khlusevich40′
28′ 53′ Anton Shvets
Aleksandr Łomowicki46′
71′ Evgeni Kharin
Goran Čaušić27′ 73′
 47′ 41′ 89′ Vladimir Iljin
Sergey Tkachev
53′ Marat Bystrov
Luka Dżordżević59′
Aleksandr Melikhov
Mikhail Levashov
Georgi Shelia
Artur Nigmatullin
53′ Wilker José Ángel Romero
Taras Burlak
Zoran Nižić
Anri Khagush
89′ Amir Aduev
Kirył Kombarow
Khalid Kadyrov
Igor Gorbatenko73′
Lechi Sadulaev
Evans Kangwa59′ 90′
71′ Ladislav Almási
Kings Kangwa73′
53′ Gabriel Cristian Iancu
Igor Konovalov40′
Abubakar Kadyrov
Yuri Kovalev
Georgi Melkadze
Evgeni Lutsenko46′

Kirill Panchenko

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Terek w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.