Terek Grozny - Dynamo Moskwa 1-2 (0-2). Liga rosyjska - 20. kolejka Premier League

W meczu 20. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 28 lutego, zespół Terek przegrał z Dynamem Moskwa 1-2 (0-2). Mecz na Akhmat Arena w Groznach obejrzało 25 317 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Szymańskiego występującego w Dynamie Moskwa.

20. kolejka Rosja - Premier League
2021-02-28 14:30 | Stadion: Akhmat Arena | Widzów: 25317 | Arbiter: Vladislav Bezborodov
A. Zakharyan 37'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki zespół Dynama Moskwa wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynama Moskwa w siódmej minucie spotkania, gdy Daniil Fomin strzelił z karnego pierwszego gola.

Między 16. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół Terek ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 37. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Arsen Zakharyan.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Terek: Wilkerowi Ángelowi w 40. i Bernardowi Berisie w 41. minucie.

Na drugą połowę zespół Terek wyszedł w zmienionym składzie, za Artema Polyarusa, Wilkera Ángela weszli Ismael Silva, Aleksandr Putsko. Trener Terek postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Evgeni Kharin, a murawę opuścił Vladimir Iljin.

W 52. minucie żółtą kartkę dostał Evgeni Kharin, zawodnik gospodarzy. W 63. minucie w drużynie Dynama Moskwa doszło do zmiany. Sylvester Emeka wszedł za Vyacheslava Gruleva. W tej samej minucie Arsen Zakharyan został zastąpiony przez Nikolaya Komlichenkę.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 68. minucie bramkę kontaktową zdobył Anton Shvets.

Trener Dynama Moskwa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Charles'a Kaborégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Nikola Moro. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w zespole Dynama Moskwa doszło do zmiany. Zaurbek Pliev wszedł za Daniila Lesovoya. W 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Artem Timofeev z zespołu Terek i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 23. minucie.

W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Georgiego Melkadzego z Terek, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Antona Szunina z drużyny przeciwnej. Drużynie Terek zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Dynama Moskwa.

Roman Neustaedter
40′ 46′ Wilker José Ángel Romero
Ivan Ordets
Miroslav Bogosavac
Guillermo Varela
46′ Artem Polyarus
Sebastian Szymański34′
23′ 77′ Artem Timofeev
Daniil Fomin  7′ (k.)
41′ 80′ Bernard Berisha
Nikola Moro75′
 68′ 16′ Anton Shvets
Arsen Zakharyan  37′ 63′
79′ 85′ Georgi Melkadze
Vyacheslav Grulev63′
46′ Vladimir Iljin
Daniil Lesovoy76′
Aleksandr Melikhov
Ivan Budachev
Marat Bystrov
Igor Leshchuk
46′ Aleksandr Putsko
Aleksandr Kutitskiy
Amir Aduev
Zaurbek Pliev76′
85′ Khalid Kadyrov
Dmitri Skopintsev
46′ 52′ Evgeni Kharin
Charles Kaboré75′
46′ Ismael Silva Lima
Danil Lipovoy
80′ Ladislav Almási