Spartak Moskwa - FK Ufa 2-0 (2-0). Liga rosyjska - 9. kolejka Premier League

W pojedynku 9. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 25 września, jedenastka Spartaka wygrała z Ufa 2-0 (2-0). Mecz na Otkrytiye Arena w Moskwie obejrzało 6 898 widzów.

9. kolejka Rosja - Premier League
2021-09-25 18:00 | Stadion: Otkrytiye Arena | Widzów: 6898 | Arbiter: Artem Lyubimov
Spartak Moskwa
FK Ufa
2
0
E. Ponce 3'
Q. Promes 29'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół Spartaka wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka w trzeciej minucie spotkania, gdy Ezequiel Ponce zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Zielimchan Bakajew.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ufa: Vyacheslavowi Krotovowi w 18. i Vladislavowi Kamilovowi w 19. minucie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Spartaka, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Quincy Promes.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Ufa wyszła w zmienionym składzie, za Egasa Cacinturę wszedł Oleg Iwanow. W 54. minucie arbiter przyznał kartkę Filipowi Mrzljakowi z Ufa.

W 63. minucie Vladislav Kamilov został zastąpiony przez Ruslana Fishchenkę. Chwilę później trener Ufa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Artem Golubev, a murawę opuścił Filip Mrzljak. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Artem Golubev, zawodnik gości.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 70. minucie, w drużynie Spartaka za Ezequiela Poncego wszedł Aleksandr Sobolew, a w zespole Ufa Moritz Bauer zmienił Aleksandra Sukhova. Chwilę później trener Spartaka postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Zielimchana Bakajewa wszedł Nikołaj Rasskazow, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Spartaka utrzymać prowadzenie. W 80. minucie Azer Aliev został zmieniony przez Nemanję Mileticia, co miało wzmocnić jedenastkę Ufa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Victora Mosesa na Michaiła Ignatowa oraz Quincego Promesa na Aleksandra Łomowickiego.

Bojan Jokić
85′ Victor Moses
Vyacheslav Krotov18′
. Ayrton
Filip Mrzljak54′ 64′
Nail Umiarow
Vladislav Kamilov19′ 63′
71′ Zielimchan Bakajew
Azer Aliev80′
 3′ 70′ Ezequiel Ponce Martínez
Gamid Agalarov
 29′ 90′ Quincy Anton Promes
Aleksey Nikitin
71′ Nikołaj Rasskazow
Aleksandr Sukhov70′
Daniil Denisov
Yuri Zhuravlev
85′ Michaił Ignatow
Ruslan Fishchenko63′
90′ Aleksandr Łomowicki
Artem Golubev64′ 68′
Dmitri Markitesov
Oleg Iwanow46′
70′ Aleksandr Sobolew
Danil Akhatov

Zespół Ufa miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Spartaka żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Ufa w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.