Spartak Moskwa - FK Ufa 0-3 (0-1). Liga rosyjska - 26. kolejka Premier League

18 kwietnia na Otkrytiye Arena w Moskwie odbyło się starcie 26. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Spartaka i Ufa. Mecz zakończył się zwycięstwem Ufa 3-0. Spotkanie obejrzało 10 980 widzów.

26. kolejka Rosja - Premier League
2021-04-18 18:00 | Stadion: Otkrytiye Arena | Widzów: 10980 | Arbiter: Vitali Meshkov
Spartak Moskwa
FK Ufa
0
3
V. Kamilov 45',87'
F. Mrzljak 48'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Ufa przebywa na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to zespół Spartaka zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół Spartaka wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 28. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ufa w 45. minucie spotkania, gdy Vladislav Kamilov strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Filip Mrzljak.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ufa.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Ufa, zdobywając kolejną bramkę. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Filip Mrzljak. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Komnen Andrić.

Kibice Spartaka nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jorrita Hendriksa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alex Král. Niedługo później trener Ufa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Timur Żamaletdinow, a murawę opuścił Vyacheslav Krotov. W 68. minucie w zespole Spartaka doszło do zmiany. Dmitri Markitesov wszedł za Pavela Maslova.

W 70. minucie Komnen Andrić zastąpił Artema Golubeva. W 78. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Parfait Bizoza, Dmitri Sysuev, a na ich miejsce weszli Oleg Iwanow, Filip Mrzljak. Samuel Gigot ze Spartaka na 11 minut przed zakończeniem starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 28. minucie.

W 86. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Ilji Kutepowowi z Spartaka.

W 87. minucie minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Vladislava Kamilova. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu żółtą kartkę dostał Parfait Bizoza, zawodnik gości.

W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy Spartaka: Mikhail Ignatov, Ruslan Litvinov, a na ich miejsce weszli Ezequiel Ponce, Quincy Promes. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Aleksandr Belenov
68′ Pavel Maslov
Moritz Bauer
86′ Ilja Kutepow
Jemal Tabidze27′
28′ 79′ Samuel Gigot
Bojan Jokić
52′ Alex Král
Vyacheslav Krotov62′
7′ 90′ Quincy Anton Promes
Oleg Iwanow78′
Carl Henrik Jordan Larsson
Filip Mrzljak  48′ 78′
11′ 90′ Ezequiel Ponce Martínez
Artem Golubev70′
90′ Ruslan Litvinov
Dmitri Sysuev78′
52′ Jorrit Hendrix
Timur Żamaletdinow62′
90′ Mikhail Ignatov

68′ Dmitri Markitesov

Przewaga drużyny Spartaka w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Spartaka w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.