Rubin Kazań - Zenit Sankt Petersburg 2-1 (1-0). Liga rosyjska - 21. kolejka Premier League

W starciu 21. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 8 marca, drużyna Rubinu zwyciężyła z Zenitem 2-1 (1-0). Mecz na Kazan' Arena w Kaniu obejrzało 9 211 widzów.

21. kolejka Rosja - Premier League
2021-03-08 14:30 | Stadion: Kazan' Arena | Widzów: 9211 | Arbiter: Sergey Karasev
S. Azmoun 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 meczów jedenastka Zenitu wygrała 18 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie w zespole Rubinu doszło do zmiany. Mikhail Kostyukov wszedł za Leona Musaeva.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rubinu w 41. minucie spotkania, gdy Đorđe Despotović zdobył z karnego pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rubinu.

Kibice Rubinu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Zueva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Soltmurad Bakaev. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Bramkarz Rubinu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 75. minucie Sardar Azmoun wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Jarosław Rakicki.

W 77. minucie kartką został ukarany Dejan Lovren, zawodnik Zenitu. W 81. minucie Jarosław Rakicki został zastąpiony przez Danila Krugovoya. Chwilę później trener Zenitu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Aleksey Sutormin, a murawę opuścił Vyacheslav Karavaev.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę Aleksandrowi Zuevowi z drużyny gospodarzy. W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy Zenitu: Andrey Mostovoy, Aleksander Jerokin, a na ich miejsce weszli Magomed Ozdojew, Daler Kuziajew.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Rubinu przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej drugiej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Denis Makarov. Przy strzeleniu gola pomagał Đorđe Despotović.

W dziewiątej minucie doliczonego czasu meczu arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Daler Kuziajew87′
 90′ Denis Makarov
Marcus Wendel Valle da Silva
73′ Soltmurad Bakaev
Wílmar Enrique Barrios Terán
Khvicha Kvaratskhelia
Magomed Ozdojew87′
18′ Leon Musaev
Sardar Azmoun  75′
 41′ (k.) Đorđe Despotović
Danila Khotulev
73′ 83′ Aleksandr Zuev
Danil Krugovoy81′
Ivan Ignatjev
Saba Sazonov
18′ Mikhail Kostyukov
Aleksander Jerokin87′

Kirill Kravtsov

Andrey Mostovoy87′

Aleksey Sutormin82′

Stanislav Krapukhin

Daniil Shamkin

Przewaga jedenastki Zenitu w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Rubinu dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.